Ali Şen: Başarı Polat'ın

Ali Şen: Başarı Polat'ın.12517
  • Giriş : 14.05.2008 / 12:07:00

Eski Fenerbahçe Kulübü Başkanı Ali Şen, Galatasaray'ın şampiyonluğu hakkıyla kazandığını, başarının tamamen sarı-kırmızılı kulübün başkanı Adnan Polat'a ait olduğunu söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

AA muhabirinin sorularını yanıtlayan Şen, Galatasaray'ın bu sezon çok büyük bir başarı elde ettiğini vurgulayarak, ''Kimse kimseye bir şey hediye etmez. Galatasaray şampiyonluğu hakkıyla kazandı. Galatasaray çok büyük başarı elde etti. 17. defa şampiyon oldular, bence 17 şampiyonluğun en başarılısı bu şampiyonluktu'' dedi.

''Bu başarı tamamen Adnan Polat'a aittir'' diyen Ali Şen, şöyle devam etti:

''Onun tecrübesi, bilgisi ve Adnan Sezgin ile beraber bu başarıyı elde ettiler. Eğer Feldkamp ayrıldıktan sonra bir yabancı antrenör getirselerde, o antrenör başkasını kadro dışı bırakır, başka adam alır, başkasını değiştirirdi. Ne yapsa başarı elde edemezdi. Başarı Adnan Polat'ındır. Çok büyük başarı elde ettiler. Galatasaraylıları tebrik ediyorum.''

Ali Şen, ''Teknik direktörsüz şampiyon olan bir takım hatırlıyor musunuz?'' şeklindeki bir soru üzerine, Almanya'nın Bayern Münih takımının da bir defa teknik direktörünü gönderdiğini, ama şampiyon olamadığını anlattı.

Şen, Bayern Münih'in ligin bitimine 5 hafta kala o zamanki teknik direktörü Otto Rehhagel'i gönderdiğini belirterek, ''Başkan Beckenbauer sahaya indi, antrenörlük yaptı, ama takım şampiyon olamadı. Demek ki Adnan Polat, Beckenbauer'den daha iyi teknik direktör'' diye konuştu.

Galatasaray'a transferi konuşulan Danimarkalı teknik direktör Michael Laudrup'un gelirse çok başarılı olacağını ifade eden Ali Şen, ''Laudrup iyi futbolcuydu, çok akıllı bir insandır. Çok da başarılıdır. Galatasaray'a gelirse çok başarılı olur. Fenerbahçeli olarak 'İnşallah gelmez' diyorum'' şeklinde konuştu.

Fenerbahçe'de kulüp başkanı Aziz Yıldırım'ın sunduğu bu imkanlara rağmen sezonun kupasız kapatıldığını kaydeden Ali Şen, ''Futbolcular ve Zico, Aziz Yıldırım'a çok ayıp ettiler. Bu imkanlara karşılığını kupa ile vermeliydiler. Olmadı, Zico başarısızdır'' dedi.

Şen, ''Zico'nun yerine kim gelmeli'' şeklindeki soru üzerine, ''Fenerbahçe'de bugün çalışmak istemeyen insan mı var? Mustafa Denizli gelmeli'' dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious