Ali Şen lig şampiyonunu ilan etti bile!

Ali Şen lig şampiyonunu ilan etti bile!.10920
  • Giriş : 31.10.2007 / 20:50:00

F.Bahçe'nin efsanevi başkanı Ali Şen, davetli olarak gittiği Çankaya Üniversitesi'nde öğrencilerin sorularını yanıtladı. Şen, yine birbirinden çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Fenerbahçe Eski Başkanı Ali Şen, Fenerbahçe'nin ligde geriye kalan maçlarında en fazla 11 puan daha kaybederek, 80 puanla şampiyonluğa ulaşacağını inandığını söyledi.

Galatasaray'ın UEFA Şampiyonluğunu hedef alan Şen, "40 yılda bir tesadüfen şampiyon olanlar var. Bizim şampiyonluğumuz buna benzemez" dedi.

Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım'ı da öven Şen, "Hem benden hem de diğer başkanlardan daha iyi bir başkan" diye konuştu.

Genç Fenerbahçeliler Kulübü'nün davetlisi olarak Çankaya Üniversitesi'ne gelen Şen, burada üniversite öğrencilerine hitap etti. Büyük kulüpleri yönetmenin zor olduğunu kaydeden Şen, Aziz Yıldırım'ın Fenerbahçe için büyük bir şans olduğunu söyledi.

Aziz Yıldırım'ın göreve ilk geldiği dönemlerde Fenerbahçe'nin Pendikspor'a yenildiğini hatırlatan Şen, "Pendik'e yenilen takımın başkanını beğenemem demiştim. Ama hem benden hem de diğerlerinden daha iyi çıktı. Bütün kulüpler böyle başkan bulmalı" dedi.

Aziz Yıldırım'ın yönetiminde Fenerbahçe'nin çok iyi işler başardığını ve Türkiye'nin en iyi kulübü haline geldiğini vurgulayan Şen, "Eskiden Avrupa takımları ile bizim takımlar arasındaki fark ne ise, şimdi Fenerbahçe ile diğer takımlar arasındaki fark odur" diye konuştu.

"FATURAYI ZİCO'YA ÇIKARIRIM"

Fenerbahçe'nin Turkcell Süper Ligi'nde oynadığı 10 maçta 11 puan kaybettiğini belirten Şen, "Fenerbahçe, bir 11 puan daha kaybeder ve ligi 80 puanla şampiyon kapatır. Diğer takımların bize yetişmesi çok zor" dedi.

Fenerbahçe'nin hem kadrosu hem mali yapısı hem de yönetimi ile Şampiyonlar Ligi Şampiyonu olabilecek güçte olduğunu kaydeden Şen, Fenerbahçe Teknik Direktörü Zico'yu hedef alarak "Fenerbahçe, Şampiyonlar Ligi kupasını da UEFA kupasını da alacaktır. Bu kadro, Şampiyonlar Ligi kupasını alır. Eğer, Şampiyonlar Ligi kupasını alamazsak ben faturayı Zico'ya çıkarırım" ifadesini kullandı.

Şen, Şampiyonlar Ligi hedeflerinin Türkiye'deki ligi unutturmaması gerektiğini vurgulayarak, "Şampiyon belli, Fenerbahçe. 10 yılın 7'sinde Fenerbahçe, 3 yıl da heyecan gitmesin diye başka takımlar şampiyon olur. Galatasaray'ı yenmek zevkinden mahrum mu kalacağız?" dedi. Şen'in bu ifadeleri salonda büyük alkış aldı.

Fenerbahçe'nin şampiyon olacağı iddialarına karşı bir öğrencinin UEFA'da yarı final maçınız yok çıkışı üzerine Şen, "40 yılda bir tesadüfen şampiyon olanlar var. Ama bizim şampiyonluğumuz kırk yılda bir gibi tarzında olmaz. Yani Galatasaray'ın UEFA şampiyonluğu gibi seyrek olmaz. İddia ediyorum, Fenerbahçe şampiyon olmasının ardından şampiyonluklar yaşayacaktır.

Galatasaray'ın UEFA Kupası'nı alışını bir tesadüf olarak demiyorum ama o zamandan bu yana herkes gördü ki, Galatasaray yönetimi UEFA şampiyonluğunun getirdiği başarıyı paraya çeviremedi . Ben 1996 yılında şampiyon olacağım, Türkiye'yi ayağa kaldırırım. Fenerbahçe için özel kanun çıkarırım. Mecliste el kaldırmayan milletvekilleri, Allah kolaylık versin onlara. Galatasaray yönetimi bunları başaramadı" diye konuştu.

Konuşmanın ardından Şen'e plaket verilirken, öğrenciler Fenerbahçe formalarını imzlatmak için sıraya girdi. Şen, öğrencilerle hatıra fotoğrafı çektirerek, salondan ayrıldı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious