Ali Şen'den Carlos'a şok sözler

Ali Şen'den Carlos'a şok sözler.12517
  • Giriş : 14.05.2008 / 14:02:00

Real Madrid'de vardı ya hani, sol bek, 10 defa depar atar, frikikten gol atardı ya Roberto, soyadı Carlos.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

''Real Madrid'de vardı ya hani, sol bek, 10 defa depar atar, frikikten gol atardı ya Roberto, soyadı Carlos. Bize o lazım" diyen Ali Şen, teknik trektör Zico'nun yerine isim önerdi..

Fenerbahçe'de kulüp başkanı Aziz Yıldırım'ın sunduğu bu imkanlara rağmen sezonun kupasız kapatıldığını kaydeden Ali Şen, ''Futbolcular ve Zico, Aziz Yıldırım'a çok ayıp ettiler. Bu imkanlara karşılığını kupa ile vermeliydiler. Olmadı, Zico başarısızdır'' dedi.

Fenerbahçe'nin Avrupa Şampiyonlar Ligi'nde ilk kez çeyrek final oynamasını başarı olarak görmediğini vurgulayan Şen, şöyle devam etti:

''Türkiye'de tüm rakipleri yendik, ama çeyrek final oynayana bir şey vermiyorlar. Bu imkanlar eskiden olsaydı çeyrek final çok büyük başarıydı. Fakat Aziz Yıldırım öyle bir kulüp yaptı ki, öyle imkanlar sundu ki bunlara, Chelsea'de oynayan futbolcuların sahip olmadığı imkanlara sahip futbolcular. O zaman ben neden çeyrek final ile mutlu olayım. Bu sonuçla mutlu olmam.

-''ZİCO GİTMELİ, MUSTAFA DENİZLİ GELMELİ''-

Zico ile devam etmem. Çünkü başarısız. Zico geçen sene de başarısızdı. Geçen sene 70 puanla şampiyon oldu. Bu yıl 3 puanı fazla ikinci oldu. O puanlar yetmez Fenerbahçe'ye. Geçen sene 32, bu sene 29 puan kaybetti.''

Şen, ''Zico'nun yerine kim gelmeli'' şeklindeki soru üzerine, ''Fenerbahçe'de bugün çalışmak istemeyen insan mı var? Mustafa Denizli gelmeli'' dedi.

-''ROBERTO CARLOS BÜTÜN FENERBAHÇELİLERİ ALDATTI''-
Ali Şen, Roberto Carlos'u Türkiye'de ilk eleştiren kişinin kendisi olduğunu belirterek, ''Oynarken de eleştiriyordum. Roberto Carlos ağabeylik yapıyor' dedim. Roberto ağabeylik yapıyor, ama bizde Roberto ağabey çok'' dedi.

Real Madrid'deki Roberto Carlos'un Fenerbahçe'de olmadığını dile getiren Şen, ''Real Madrid'de vardı ya hani, sol bek, 10 defa depar atar, frikikten gol atardı ya Roberto, soyadı Carlos. Bize o lazım. Bu sene bir gol attı, frikikten golü yok. Onun için 1 numaralı ayıp eden adamın adı Roberto Carlos'tur. Bir de kalktı gitti. Bütün Fenerbahçelileri, beni, Aziz Yıldırım'ı hepimizi Roberto Carlos aldattı'' diye konuştu.

Eleştirilen Kezman'ın iyi bir golcü olduğunu ifade eden Ali Şen, şunları söyledi:

''Kezman iyi bir golcü, fakat tek başına adam eksiltecek, kaleye direkt koşacak bir futbolcu değil. Sırp futbolcu iki hücumcunun oynayacağı sistemde başarılı olur. Sistemleri futbolculara göre uyduramazsınız, futbolcunun kendisinin adapte olduğu sistemi uygularsınız. Kezman'ın yanında Van Hooijdonk olsaydı, Kezman gol kralı olabilirdi. Eğer Fenerbahçe Kezman'ı tutacaksa ve önümüzdeki yıl yine böyle tek santrfor oynamaya devam edecekse, Kezman daha kötü olur. Ya Kezman'ı göndereceksiniz, ya da çift santrforlu sistemle oynayacaksınız.

Semih, 17 gol atmış ve gol kralı olmuş. Büyük kulüpte bir hücumcu değil, 3 tane hücumcu lazım. Onlardan biri Semih. Kesin kalmalı.''

-''FENERBAHÇE'NİN İŞİ ZOR''-

Ali Şen, Fenerbahçe'nin gelecek sezon işinin zor olacağını söyledi. Bazı futbolcular aynı performanslarına devam ederlerse başarının gelmeyeceğini anlatan Şen, ''Fenerbahçe'nin işi zor. Lugano ve Edu'dan sanki vazgeçemeyecek gibi başkan. Alex'ten, Deivid'den, Uğur'dan vazgeçemeyecek gibi görünüyor. Bu futbolcular aynı performanslarıyla devam ederlerse başarı yok. Önümüzdeki yıl üzerine katacaklar mı? Hoca mı bunların üzerine daha fazla katacak, yoksa futbolcuların kendi yetenekleri var, onlar mı katacak? Bunlardan endişeliyim. O yüzden Zico ile devam edilmesi taraftarı değilim. Yeni antrenör de bu anlattığım yerlerden futbolcuları değiştirirse o zaman fikir beyan edebilirim'' diye konuştu.

Ali Şen, ''Bu yıl Fenerbahçe'nin en başarılı futbolcusu kim?'' sorusu üzerine, ''Hiçbiri. Aziz Yıldırım'ın yaptığını biz yapamadık. Onun verdiği bu kadar büyük imkanları verememiştik. Biz bu imkanlara sahip değildik. İyi ki ben başkan değilim. Başkan olsaydım, Roberto Carlos aldığı 5 milyon 300 bin Avro'nun, 3 milyon Avro'sunu ceza olarak geri verirdi. Kezman'da aldığı paranın yarısını ceza olarak verirdi'' şeklinde konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious