Ali Şen'den olay çıkaracak açıklamalar

  • Giriş : 14.03.2007 / 00:00:00

Fenerbahçe Kulübü Eski Başkanı Ali Şen birbirinden ilginç açıklamalar yaptı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

'Galatasaray- Neuchatel Xamax maçı sonrasında yaşanan gelişmelerin hepsini anlatırsam Sarı-kırmızılı takım Avrupa kupalarından 5 yıl men edilebilir' dedi...

Delta Mobilya'nın sponsorluğunda Swissotel'de düzenlenen Ayın ve Yılın Hakemi Yarışması'nın ocak ve şubat aylarının birlikte değerlendirildiği jüri toplantısının konukları arasında yer alan Ali Şen, yerli antrenörlerin artık kalite olarak üst seviyeye çıktığını belirterek, ''Türk antrenörleri bugün 3 büyük kulübü rahatlıkla çalıştırabilecek durumda. Zico ile Yılmaz Vural'ı kantara koyduğumuzda, Zico'da ne varsa, Yılmaz Vural'da daha fazlası var'' diye konuştu.

Anlatırsam Galatasaray Avrupa'dan 5 yıl men edilir
Ali Şen ayrıca, Galatasaray'ın 1989 yılında Neuchatel Xamax'ı 5-0 yendiği karşılaşma sonrasında yaşanan gelişmeleri anlatması durumunda Sarı-Kırmızılı takımın Avrupa kupalarından 5 yıl men edilebileceğini söyledi.

Maç sonunda yaşanan olaylar nedeniyle UEFA'nın bu maçı iptal ettiğini dile getirerek konuşmasını sürdüren Fenerbahçe eski başkanı Şen, 'O dönem ben Rusya'daydım, maçla ilgili bir bilgim yoktu. Döndüğümde gazeteciler 'Ne olacak bu Galatasaray'ın hali ?' dediler. Benim hiçbir şeyden haberim yok ama gazeteler benim ağzımdan 'Bu işi bana bırakın' diye manşetler attı. Devlet büyüklerinin de araya girmesiyle bu işle ilgili çalışmalarımız oldu" dedi.

Yaşanan olaylarla ilgili herşeyi anlatırsa Galatasaray'ın Avrupa kupalarından 5 yıl men edilebileceğini söyleyen Şen, Anderlecht Kulübü'nü örnek gösterdi: Anderlecht'in başkanı, 1972 yılında buna benzer bir olayı 1996 yılında anlattığı için Anderlecht 6 yıl boyunca Avrupa kupalarından atıldı." dedi.

Saran'ın ihraç edilmesi...
Sadettin Saran'ın Fenerbahçe Kulübü'nden ihraç edilmesiyle ilgili olarak, geçmişte kendisinin de böyle bir kararla karşı karşıya kaldığını hatırlatan Ali Şen, ''Beni de 1978 yılında Futbol Federasyonu'nda görev yaparken, Fenerbahçe aleyhine verilen bir karar nedeniyle kulüpten ihraç etmişlerdi. Sonra hata yaptıklarını söyleyip, geri aldılar. Sadettin Saran, Moskova'dan o dönemki Spartak Moskova Kulübü Başkanı'nı İstanbul'a getirerek basının önüne çıkarmalı ve kendisini aklamalı'' ifadelerini kullandı.

Öte yandan, Beşiktaş Teknik Direktörü Jean Tigana'yla, daha önce Fenerbahçe'yi çalıştırması için görüştüğünü de anlatan Ail Şen, ''Carlos Alberto Parreira ile görüşmeye giderken, havalimanında Tigana ile de görüştüm. Tüm isteklerimize uyuyordu, ama o zaman Fenerbahçe'yi yönetecek karizmayı görmemiştim kendisinde'' şeklinde konuştu.

Antalyaspor Genel Direktörü Yılmaz Vural ise yerli teknik adamların hep ikinci sınıf görüldüğünden yakınarak, ''Hala gittiğim yerlerde kendimi tanıtma gereği duyuyorum. Ben her zaman üç büyük kulübü yönetmeye talibim. Şimdi talibim, 60 yaşında da talip olacağım. Ne zaman bana görev verirler o zaman kurtulurlar'' dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious