Alibeyköy Barajı'ndan 14 ton çöp çıktı

Alibeyköy Barajı'ndan 14 ton çöp çıktı.14241
  • Giriş : 16.08.2008 / 09:56:00

İstanbul'da barajların doluluk oranında ciddi düşüş yaşanıyor. Alibeyköy Barajı'nda daha önceki yıllarda büyük bölümü su altında olan tarihi Mağlova kemeri, suların çekilmesiyle birlikte yeniden ortaya çıktı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Suların çekildiği bölgelerde ise belediye temizlik ekipleri çöp topladı. Alibeyköy Barajı'ndan toplanan 14 ton çöp, Kemerburgaz'daki geri kazanım tesislerine gönderildi.

Edinilen bilgiye göre, yüzde 25'lere gerileyen İstanbul'daki barajların doluluk oranı, İstanbulluların susuz kalma tehlikesini bir kez daha gündeme getirdi. Özellikle Alibeyköy Barajı'ndaki suyun azalması, dikkatlerden kaçmıyor. Baraj üzerine kurulan ve önceki yıllarda büyük bir bölümü su altında olan tarihi Mağlova Kemeri, suların çekilmesiyle birlikte yeniden ortaya çıktı. Baraj tabanındaki çöpler de dikkatlerden kaçmadı.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi de, su seviyesi düşen barajlarda temizlik çalışması başlattı. Alibeyköy, Büyükçekmece, Ömerli, Sazlıdere ve Elmalı barajlarında temizlik çalışmaları yapan ekipler, baraj tabanlarından tonlarca plastik, poşet ve çöp topladı. Alibeyköy Barajı'ndan toplanan 14 ton çöp ise, Kemerburgaz'daki geri dönüşüm tesislerine gönderildi.

ZAMAN

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*