Alınak: DTP'yi Diyarbakır'a taşıyacağım

Alınak: DTP'yi Diyarbakır'a taşıyacağım.12616
  • Giriş : 11.07.2008 / 15:12:00

Alınak, DTP genel merkezini Diyarbakır'a taşıyacak.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

DTP Genel Başkanlığına aday olan kapatılan DEP’in eski milletvekili Mahmut Alınak, 20 Temmuz’da yapılacak olan kongrede genel başkan seçilmesi halinde, partinin genel merkezini Diyarbakır’a taşıyacağını söyledi.

Ankara’nın halkın hiçbir sorununa çözüm getirmeyeceğinin artık anlaşıldığını öne süren Mahmut Alınak yaptığı ayaptığı yazılı çıklamada şöyle dedi:

“Orada aksesuvar olmanın ne Türklere, ne de Kürtlere bir yararı vardır. Bu nedenle siyaseti halkla birlikte inşa etmek üzere genel merkezimizi Diyarbakır’a taşımayı partinin yetkili kurullarına önereceğim. Sadece parti tabelamız Ankara’da kalacak. Devletin militarist siyasetini teşhir etmek üzere, 12 yaşındaki Uğur Kaymaz’ın yerde kurşunlarla delik deşik edilmiş görüntüsünün parti bayrağında yer alması için öneride bulunacağım. Kürt sorunu demokratik yollarla çözülünceye kadar, tüm dünya devletlerindeki Türk ve ABD büyükelçilikleri önünde her gün demokrasi ve insan hakları nöbeti tutacağız. İlk nöbeti de genel başkan Ankara’da tutacak.”

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*