Alişan hakim karşısında

  • Giriş : 08.12.2006 / 00:00:00

Şarkıcı Alişan hakkında, çete lideri olduğu iddia edilen Kürşat Yılmaz'dan organizatör Hasan Topaloğlu'na karşı koruma istediği iddiasıyla açılan davada hakim, dava dosyalarının birleştirilmesine karar verdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

İstanbul 10. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen davada başka suçtan tutuklu bulunup söz konusu davada tutuksuz yargılanan Kürşat Yılmaz ile Mahmut Tuna, Ehat Akyol, İbrahim Özer ve "Banker Kastelli" lakaplı Cevher Özden hazır bulundu. Duruşmaya ayrıca, dansöz Onur Çakmak (Asena) müşteki sıfatı ile katıldı. Şarkıcı Alişan ve Serkan Tektaş, sağlık raporu aldığı için duruşmaya katılmadı.

Mahkeme heyetinden söz alan Kürşat Yılmaz, 7 çocuğunun bulunduğunu ve bu davada mükerrer yargılandığını belirtti. Kendisinin cezaevinde tutulması için birçok insanın mağdur edildiğini öne süren Kürşat Yılmaz, kendisi adına para toplamaya çalışan Fevzi Abdülbaki'yi 15 yıl önce tanıdığını söyledi.

Duruşmada iki dava dosyası arasında bağlantılar olduğunu dile getiren Cumhuriyet Savcısı, dosyaların birleştirilmesini talep etti. Duruşmada Alişan'ın avukatı ise dosyaların birleştirilmesini kabul etmezken, diğer dosyasının kendileri ile alakalı olmadığını dile getirdi.

İki ayrı dava dosyasının birleştirilmesine karar veren mahkeme heyeti, dosyaları görüşmeye başladı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious