Alışveriş dibe vurdu

  • Giriş : 26.02.2007 / 00:00:00

Kışın sıcak geçmesi, 2 seçimin yaklaşması alışverişi bıçak gibi kesti. Yüzde 70'e varan indirimler bile piyasayı canlandırmaya yetmedi

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Masrafını karşılamakta zorlanan küçük esnaf etiketlerde yüzde 70'lere varan fiyat indirimi yaptı. Ancak buna rağmen yine de moral verecek alışveriş yapamadı.

BÖYLESİ GÖRÜLMEDİ
Tezgahlarda kazak 2 YTL'ye, ayakkabı 15-20 YTL'ye, mont 25-25 YTL'ye ve palto 30-70 YTL'ye satılımaya başladı. Ancak bu fiyatlar bile alım gücü çok düşen özellikle dar gelirli vatandaşı tezgah başına çekmeye yetmedi. Esnaf, yıllardır böyle durgun bir kış mevsimi geçirmediğini belirtip, 'Bahar mevsimi geliyor. Ancak kışlık kıyafetleri satamadık. Ne yapacağımız şaşırdık. Masrafımızı bile çok zor çıkartıyoruz. Hükümet artık piyasaları canlandırmak için birşeyler yapmalı. Hiç değilse masrafımızı indirecek vergileri düşürmeli'diye dert yanıyor.

KEPENKLER İNER
TESK Başkanvekili Bendevi Palandöken yazdan kalma havalar ile vatandaşın alım gücünün sıfıra inmesinin satışları bıçak gibi kestiğini belirtip, '25 yıldır esnafın arasındayım. 10 yıldır böyle işsizlik görmedim. Esnaf kepenk indirmemek için son mücadelesini veriyor' dedi.

Bendevi Palandöken, 'Yüksek vergiler, haksız rekabet vatandaşın alım gücünün düşmes gelen işsizlik esnafı adeta komaya soktu. Böyle giderse kepenk indiren esnafta patlama yaşanır'diye konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious