Alışveriş tutkunu ünlüler!

  • Giriş : 14.01.2008 / 21:00:00

İşte, "Vitrinlerde moda olan her şey benim olsun" diyen ünlülerimiz.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Sadece Ebru Gündeş'in 1 milyon YTL tutarında 1000 ayakkabısı olduğu söyleniyor. İşte, "Vitrinlerde moda olan her şey benim olsun" diyen ünlülerimiz...Özellikle kadınlar için vazgeçilmez bir tutku olan alışveriş merakı, magazin dünyasının ünlülerini daha da bir sarmış durumda. Ekrandan, dizilerden, konserlerden para kazanan şöhretler, giyimde en son modayı yakalamak, ünlü markaların en son modellerini satın almak için sık sık dünyanın moda başkentlerine yolculuk yapıyor.

KİMLER GİTMİYOR Kİ...

Ve her seferinde, neredeyse birer servet harcayıp, onlarca bagaj dolusu kıyafetle dönüyor. Alışveriş için sık sık modanın kalbinin attığı kent Milano'ya giden ünlüler arasında Mehmet Ali Erbil, Gülben Ergen, Ebru Şallı, Harun Tan, Özcan Deniz, Serdar Ortaç, Bülent Ersoy, Ebru Gündeş, Yılmaz Erdoğan, Şenay Akay, Deniz Akkaya ve Çağla Şikel bulunuyor.

KIYAFETLER ÇOK PAHALI

Dünyaca ünlü markaların bulunduğu bu şehirde kıyafetler, 500 ile 10 bin euro arasında değişiyor...

HER BİRİ SERVET

Ebru Gündeş'in en büyük zevki ayakkabı koleksiyonu yapmak... Sanatçının tam 1000 çift ayakkabısının olduğu söyleniyor. 15 yıldır sahnelerde olan ve her ekstrası için kendisine ayrı bir ayakkabı satın alan sanatçı, ayakkabılarının hepsini saklıyor.Her alışverişe çıktığında üç-beş çift birden satın alan Gündeş'in bu tutkusu servet ediyor. 700-1000 YTL arasında değişen ayakkabıların toplam fiyatı 1 milyon YTL arasında...

20 BAVULLA DÖNDÜ

Seda Sayan yurtdışında en çok para harcayan ünlüler arasında bulunuyor. İki yaz üst üste gittiği Las Vegas'tan her seferinde 20 bavulla dönen Sayan, “Kazanıyorum, harcıyorum. Bu masrafları sanatım için, güzel görünmek için yapıyorum. Paramı sokağa atmıyorum" diyor.

MAĞAZA KAPATIYOR

Bülent Ersoy, her iki ayda bir Milano'ya gidip ünlü mağazaları ziyaret ediyor. Ünlü sanatçı, Gucci, Fendi, Kenzo gibi tanınmış markaları tercih ediyor. Alışveriş için girdiği mağazaları kapattırdığı ve gün boyu başka müşteri aldırmadığı bilinen Ersoy, her defasında on beş bavulla dönüyor.

YILDA 300 BİN EURO HARCIYOR

Demet Akalın, alışveriş için sık sık Avrupa'ya gidiyor. Tek valizle gittiği İtalya'dan en az 10 valizle geri dönüyor. Geçen günlerde yine Roma'nın yolunu tutan şarkıcı, tam 20 çift ayakkabı ve Roberto Cavalli marka 5 elbise satın aldı. Güzel şarkıcı kendi için yılda 300 bin euro harcıyor.

EN AZ 5 KEZ PARİS'E GİDİYOR

Pınar Altuğ’nun takıntı şeklinde ayakkabı merakı var. Ünlü oyuncu, senede en az beş kez gittiği yurtdışındaki alışverişlerinden her defasında 8-10 ayakkabı satın alarak dönüyor. Alışveriş için Paris, Londra, Milano, New York'a giden ve evinde yaklaşık 500 çift ayakkabısı olan Altuğ, bu kuralı bozmayacağını söylüyor.,

İTALYAN TARZINI ÇOK SEVİYOR

Mahsun Kırmızıgül, alışverişlerini yurtdışında yapıyor ve giderken mutlaka yanına oğlunu da alıyor. Ünlü sanatçı bu seyahatlere bir de ad takmış; "Kaçış Seyahatleri" Giyim tarzı olarak İtalya stilini beğenen ünlü türkücünün alışveriş için seçtiği şehirlerin başında Londra, Paris, Milona geliyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious