Aliye Duman: Etkinliklerle öğrenci desteklenmeli

Aliye Duman: Etkinliklerle öğrenci desteklenmeli.18756
  • Giriş : 18.10.2016 / 10:12:00

Gençlik Anaokulu; öğrencilerini bütün yönleriyle geleceğe tam olarak hazırlamayı misyon olarak benimseyen bir kurum olmaya devam ediyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Gençlik Anaokulu akademik ‘’öğretim” çalışmalarını “eğitime” dönüştürme noktasında öğrencilerine farklı eğitsel alanlar ve ortamlar sağlayarak, onlara edindikleri kazanımları uygulama fırsatı veren Sosyal Kulüp imkânları sunuyor. Sosyal kulup çalışmaları, her biri alanında uzman öğreticiler tarafından gerçekleştiriliyor.

İyi bir okul öncesi eğitimin akademik başarının yanı sıra sosyal etkinlikler yoluyla oluşacağının bilincinde olduklarını belirten Özel Gençlik Anaokulu Müdürü Aliye Duman, bu doğrultuda birçok etkinliğe önderlik ettiklerini, oluşturulan  kulüplerde  sosyal, kültürel ve sportif etkinlikler ile öğrencilerin desteklendiğini söyledi.

Gençlik Anaokulunda gerçekleştirilen farklı öğretim faaliyetleri ile öğrencilere akademik donanımlar kazandırılırken, diğer bir yandan onların toplumsal, duygusal ve bilişsel gelişimlerini destekleyecek çeşitli eğitim programları uygulandıklarını belirten Özel Gençlik Anaokulu müdürü Aliye Duman, Sosyal Kulüp etkinliklerinin anaokulu eğitim sürecinin vazgeçilmezlerinden biri olarak devam ettiğini belirtti.

Okullarda yapılan sosyal kulüp etkinliklerin öğrencilerin pek çok beceri ve değerler kazanmasına katkı sağladığını söyleyen Özel Gençlik Anaokulu müdürü Aliye Duman,  bu nedenle, okulda, sosyal kulüp etkinliklerine de akademik başarı kadar önem verilmesi gerektiğini belirtti. Duman, Gençlik Anaokulunda sosyal kulüp etkinliklerinin önemli yer tuttuğunu belirtti. Duman, ayrıca uygulanan sosyal kulüp etkinliklerinin amacının öğrencilerin kendini tanıyabilme, yeteneklerini geliştirebilme ve serbest zamanlarını etkin ve verimli değerlendirebilme, gibi birçok davranışı kazandırdığını belirtti.

Kulüp çalışmalarında öğrencilerinde güven ve sorumluluk duygusunu geliştirmeye, yeni ilgi alanları oluşturmaya ve beceriler kazandırmayı amaçladıklarını belirten Özel Gençlik Anaokulu müdürü Aliye Duman; kulüp çalışmalarında bilimsel, sosyal, kültürel, sanatsal, sportif etkinliklerin yer aldığını belirtti. Duman, öğrencilerinin bilinçli bireyler olarak hızla değişen dünyada yer almalarına fırsat oluşturduklarını belirtti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*