Aliyev, TBMM Başkanı Toptan'ı kabul etti

Aliyev, TBMM Başkanı Toptan'ı kabul etti.9268
  • Giriş : 17.06.2008 / 13:39:00

TBMM Başkanı Köksal Toptan, Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev tarafından kabul edildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Aliyev, Toptan'ı kabulünde, iki ülke arasında, her alandaki işbirliği bulunduğunu ifade ederek, Türkiye ile Azerbaycan ilişkilerinin sürekli geliştiğini ve kuvvetlendiğini söyledi. Parlamentolar arası ilişkilerin de önemine işaret eden Aliyev, iki ülke parlamento başkanlarının da sürekli temas halinde olduğunu belirtti. Aliyev, Azerbaycan parlamentosunun kuruluş yıldönümü dolayısıyla gerçekleştirecekleri toplantıya, Toptan'ın da katılmasından duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Toptan'ın, Azerbaycan ziyaretinin güzel geçmesini temenni eden Aliyev, ''Geziniz, umarım çok güzel sonuçlar doğuracaktır'' dedi.

TBMM Başkanı Toptan da sözlerine, ''Azerbaycan denildiğinde bizim içimiz titrer'' diyerek başladı. Toptan, Azerbaycan'ın merhum Cumhurbaşkanı Haydar Aliyev'in, ''Bir millet, iki devletiz'' sözüne işaret ederek, bunu her alanda görmenin ve hissetmenin mümkün olduğunu belirtti.

Azerbaycan'ı vatanları gibi saydıklarını dile getiren Toptan, aynı düşünceyi Türk iş adamlarının da paylaştığını kaydetti. Toptan, ''Görüyoruz ki onlar Konya'ya, İzmir'e yatırım yapmakla, Bakü'ye yatırım yapmayı aynı görüyorlar'' dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious