Aliyev İstanbul’a geldi

  • Giriş : 12.07.2006 / 00:00:00

Azerbaycan Devlet Başkanı Aliyev İstanbul’a geldi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Azerbaycan Devlet Başkanı İlham Aliyev, tatilini geçirdiği Antalya’dan İstanbul’a geldi. Aliyev’i Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Mehmet Ali Şahin, Azerbaycan Dışişleri Bakanı Elmaz Mehmediyarov, İstanbul Valisi Muammer Güler, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş ve diğer yetkililer karşıladı.

Bakü - Tiflis - Ceyhan (BTC) petrol boru hattı projesinin hizmete girmesi ile ilgili düzenlenecek törene katılacak siyasi liderler, İstanbul’a gelmeye devam ediyor. Dün gece Gürcistan Devlet Başkanı Saakashvili’nin ardından bugün de İlhan Aliyev İstanbul’a geldi. Antalya’da tatilini sürdüren İlham Aliyev, saat 11.00 sıralarında "Bakü" isimli özel uçağı ile Atatürk Havalimanı Devlet Konukevi’ne geldi, Aliyev, kendisini karşılayan Bakan Şahin ve diğer yetkililerle Devlet Konukevi’nde bir süre görüştü.

Öte yandan, BTC Projesi programına katılmak üzere İngiltere Başbakan Yardımcısı, İsrail Enerji Bakanı, Fas Enerji Bakanı, Estonya Dışişleri Bakanı ve Ürdün Enerji Bakanı’nın da öğleden sonra İstanbul’da olması bekleniyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious