Alkollü hastaya bakmayan doktor açıkta

Alkollü hastaya bakmayan doktor açıkta.13457
  • Giriş : 04.06.2009 / 21:11:00

Rahatsızlanan hasta alkollü olduğu gerekçesiyle ambulansa almayan doktor açığa alındı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Antalya Side'de rahatsızlanan bir vatandaşın ''alkol koktuğu'' gerekçesiyle ambulansa alınmadığı iddiaları üzerine başlatılan soruşturma kapsamında 112'de görevli doktor açığa alındı.

Sağlık Bakanlığı'ndan yapılan yazılı açıklamada şöyle denildi:

''Antalya'nın Side beldesinde rahatsızlanan bir vatandaşımızın 'alkol koktuğu' gerekçesiyle ambulansa alınmaması konusu ile ilgili başlatılan soruşturma kapsamında, 112'de görevli doktor Manavgat Kaymakamlığı tarafından açığa alınmıştır.''

Hasta Öldü

Hasan Ödecik 29 Mayıs'ta işyerinde rahatsızlandı. Olay yerine gelen ambulansın sağlık ekibindeki doktor “Hasta çok alkol kokuyor, üzerine su dökün ayılsın, ben bunu alamam” diyerek gitti. Ödecik arkadaşlarınca kaldığı pansiyona götürüldü. Gece yeniden fenalaştı ve arkadaşları jandarmayı arayarak yardım istedi. Jandarma ekipleri de doktoru aradı ancak bir sonuç alamadı. Ödecik ertesi sabah kaldığı pansiyonda ölü bulundu. Jandarma yetkilileri de pansiyona gittiklerini, telefonla aranan doktorun, “Alkollü, birazdan ayılır” demesi üzerine oradan ayrıldıklarını belirtti. Sağlık Bakanlığı olayla ilgili soruşturma başlattı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*