Alkollü kaza yapan sürücüye ilginç ceza

Alkollü kaza yapan sürücüye ilginç ceza.9759
  • Giriş : 18.05.2008 / 15:46:00

Sinop'un Durağan ilçesinde alkollüyken motosikletiyle kaza yapan sürücüye, ''alkollü araç kullanmanın sürücülere etkisi ve zararları hakkında araştırma yapma'' cezası verildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Edinilen bilgiye göre, alkollüyken ruhsatsız ve plakasız motosikletiyle kaza yapan ve yaralanan Dursun Güneş (29), hakkında açılan dava kapsamında Durağan Sulh Ceza Mahkemesinde yargılanmaya başlandı.

Güneş, alkollü araç kullanarak kazaya sebebiyet vermekten dolayı 660 YTL para ve 17 gün hapis cezasına çarptırıldı.

Verilen karara itiraz eden Dursun Güneş hakkında Boyabat Cumhuriyet Başsavcılığı Denetimli Serbestlik ve Yardım Merkezi Şube Müdürlüğü tarafından ''alkollü araç kullanmanın sürücülere etkisi ve zararları hakkında araştırma yapıp bu konuda en az 20 sayfalık bir yazı yazması'' yükümlülüğünü ''denetimli serbestlik tedbiri'' olarak yerine getirmesine karar verildi.

Verilen karar sonucu Durağan İrfan Kurucu İlçe Halk Kütüphanesinde alkolün zararları konulu araştırmalarına başlayan Güneş, ''Alkollü araç kullandığım için çok pişmanım. Ancak verilen araştırma cezasına çok sevindim'' dedi.

Daha önce birkaç kez kütüphaneye geldiğini, ceza bittikten sonra yine geleceğini söyleyen Güneş, ''Artık içkiyi bıraktım, herkese de bırakmalarını, içenlerin ise en azından alkollü şekilde araç kullanmamalarını öneriyorum'' diye konuştu.

Araştırmanın kendisi için son derece faydalı olduğunu ifade eden Güneş, alkolün insana verdiği zararları daha iyi öğrenme fırsatı bulduğunu kaydetti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious