Alkollü sürücü polisleri çileden çıkardı

Alkollü sürücü polisleri çileden çıkardı.13160
  • Giriş : 17.05.2008 / 09:11:00

D-100 Karayolu mevkiinde tehlikeli seyrettiği gerekçesiyle polis tarafından takibe alınan kamyon, uzun süre kovalandıktan sonra, polisin yolu trafiğe kapatmasıyla durduruldu. Gözaltına alınmak istenen alkollü sürücü burada da polise zor anlar yaşattı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Alkol alarak 34 GA 847 palakalı kamyonuyla trafiğe çıkan Bahattin Karavelioğlu, tehlikeli araç kullanması nedeniyle D-100 Karayolu Bakırköy mevkiinde polisin dikkatini çekti. Trafik polisleri Karavelioğlu'na durması için ihtarda bulundu ancak Karavelioğlu polisi görünce kullandığı kamyonla kaçmaya başladı. Polis kamyonu takibe alıp D-100 Karayolu güzergahında uzun süre kovaladı. Takviye olarak gelen polis ekipleri yolu Haliç Köprüsü girişinde kapattı. Kamyon sürücüsü burada takılınca polislerce kamyondan alınarak yere yatırıldı. Kelepçelenmek istenen Karavelioğlu polise direndi. Yerde uzun süre polise mukavemet eden kamyon sürücüsünün alkollü olduğu anlaşıldı. Sakinleştikten sonra sürücünün aldığı alkolün oranı ölçülmek istendi ancak sürücü alkolmetreyi üfleyemedi.

Bu arada tarfikte kamyonun oluşturduğu tehlikeden etkilenen sürücüler alkollü kamyoncuya tepki gösterdi. Kamyoncu Karavelioğlu kendisini gözaltına almaya çalışan polise direnerek, "Bu kadar polisin ne işi var. Cihan harbi mi çıktı?" diye tepki gösterdi. Alkollü olduğu söylenince de " Ne alakası var." var diye itiraz etti. Polis otosuna binmek istemeyen Karavelioğlu, zorla bindirilerek önce Adli Tıp'a sonra karakola götürüldü. Adli Tıp Kurumu'nda yapılan ölçümde kamyoncunun 144 promil alkollü olduğu ortaya çıktı. Trafikte polise ve diğer araçlara zor anlar yaşatan kamyon ise otoparka çekildi.

Kamyonun tehlikeye soktuğu araçların sürücüleri, "Çok hızlı ve tehlikeli seyrediyordu. Bizi ezecekti. Kendisini kovalayan polisleri de tehlikeye soktu." dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious