Alkollü turist düşünce perişan oldu

  • Giriş : 02.08.2006 / 00:00:00

Apartmanın 5. katından havalandırma boşluğuna düşen alkollü turist ilkel yöntemlerle çıkarıldı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Beton zemine düşen turiste yaklaşık 5 saat sonra sabah saatlerinde ulaşılabildi. Yaralı turist, bulunduğu yerden itfaiye ekipleri tarafından ilkel yöntemlerle çıkarıldı.
Olay, saat 02.30 sularında Keykubat Caddesi Afra Market karşısında bulunan bir apartmanda meydana geldi. Edinilen bilgiye göre, tatil için Norveç'ten Alanya'ya gelen Kretil Berg, gece saat 01.00 sıralarında diskoya gitti. Diskoda aşırı derecede alkol alan turist, 02.30 sıralarında diskodan ayrılarak kaldığı apartmana geldi. Aşırı alkollü bir şekilde apartmanın çatı katına çıkan turist, 5. kattan apartman boşluğuna düştü. Düştüğü yerde bayılan turist, kendine geldikten sonra bağırarak yardım istedi. Ancak sesini kimseye duyuramadı. Kretl Berg, sesini çevredekilere yaklaşık 5 saat sonra hava aydınlanırken duyurabildi. Apartman sakinlerinin durumu fark etmesi üzerine olay yerine önce polis, ardından kurtarmayı gerçekleştirecek itfaiye ekipleri çağırıldı.

Olay yerine gelen Alanya Belediyesi itfaiye ekipleri, turisti nasıl çıkarabileceklerini uzun süre düşündü. Farklı yöntemler deneyen ekipler, apartman boşluğuna girebilmek için binanın birinci katındaki bir dairenin duvarının delinmesini istedi. Daire sahibinin izin vermemesi üzerine yaralı turist bulunduğu yerden halatla yukarı çıkarılmaya çalışıldı. Apartman boşluğuna halatları sarkıtan itfaiye ekipleri, turistten halatla kendisini bağlamasını istedi. Turist, aşağı atılan halatla kendisini bağladı. Makara olmaması nedeniyle halatı elleriyle çeken ekipler, vücudunda kırık bulunma ihtimali yüksek olan yaralı turisti ilkel yöntemlerle duvara çarpa çarpa yukarıya çıkardı. Yukarıya çıkarılan turist, sedyeye yatırılmak için eli ve ayağı tutulurken bağırdı.

Apartman boşluğundan çıkartılan turiste ilk müdahale binanın çatı katında yapıldı. Yaraları temizlenen turist, itfaiye merdiveniyle aşağı indirildi. Ambulansla Özel Can Hastanesi'ne kaldırılan turist, yoğun bakım servisinde gözetim altına alındı. Hayati tehlikesi bulunmayan Kretil Berg'in bir süre daha hastanede tutulacağı öğrenildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious