Allah, milleti bu hükümetin elinden kurtarsın!

  • Giriş : 13.05.2006 / 00:00:00

Anavatan Partisi Genel Başkanı Erkan Mumcu, AK Parti iktidarının politikalarını eleştirerek, "Allah, milleti bu hükümetin elinden kurtarsın" dedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Mumcu, partisinin il başkanlığında basın toplantısı yaptı. Cumhurbaşkanının yapılacak bir anayasa değişikliğiyle halk tarafından seçilmesi taraftarı olduğunu savunan Mumcu, bir kadının seçilmesinin de çok önemli olduğunu kaydetti.

Yeni terörle mücadele yasasını da eleştiren Mumcu, "Bu yasayla terörle mücadele edilmez. Bölücülüğün artık terörü geride bıraktığına inanıyorum. Geçmişte yaptığımız 30 yıllık terörle mücadele mantığı içinde biz bölücülükle mücadele edemeyiz. Çünkü bölücülüğün çok aracı var. Ben terörle mücadele edilmesin demiyorum. Şu anda karşı karşıya bulunduğumuz problemlerden en zoru terör değildir. Bence yapılması gereken şey, Türkiye'de insanları devletin adaletine inandırmaktır. Herkesin vicdanıyla devletin adaletine inanması gerekir. Onun için atılması gereken en önemli adım bir zihniyet devrimidir. Vatandaşa birey ve şahıs olarak saygınlığını kazandırmak gerekir. Önemli olan aç insana aş, işsize iş vererek karnı tok başı dik yaşatmaktır. Bu yasanın Türkiye'ye umulduğu gibi bir fayda sağlayacağını düşünmüyorum. Hatta tam tersine özgürlüklere kısıtlayıcı bazı özellikleriyle tam tersi yönde sonuçlara yol açacağını düşünüyorum" diye konuştu.

İran ile ABD arasında yaşanan gerginlikte Türkiye'nin politikasını da eleştiren Mumcu, "Hükümet kendisine ait bir tutum ortaya koymadı. Kendisine ait bir tavrı yok. Orta yerde farklı bir şekilde konuşmakla bu olmaz. Türkiye'nin bu konuda kararı verip kararlı davranması gerekir. Gördüğüm kadarıyla hükümet ne olup bittiğini bilmiyor. Kendi politikası değil kendisine söylenenleri yapacak gibi duruyor. Allah, bu milleti bu hükümetin elinden kurtarsın" dedi.

Erkan Mumcu daha sonra havayoluyla Ankara'ya döndü.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious