Allah beni taş etsin!

Allah beni taş etsin!.12987
  • Giriş : 23.11.2007 / 10:52:00

Emre Belözoğlu katıldığı bir televizyon programında ilginç açıklamalarda bulundu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Akşam gazetesinin haberine göre: "Lig TV’de Ömer Güvenç ve Bahri Havadır’ın sunduğu 2’ye 1 adlı programa katılan Emre Belözoğlu, “Bizde insanlar neredeyse başarısızlıkta vatan haini, başarılarda ise kahraman ilan ediliyor. Oysa biz ne kahramanız ne de vatan hainiyiz. Kahramanlar ve vatan hainleri dağlarda” diye konuştu. Türkiye’de başarılı insanlar için bir kıskançlık olduğunu belirten milli futbolcu, “Bu Terim için de Hakan Şükür için de geçerli, kim ön planda hemen onu yıkmaya çalışıyorlar. Bu ülkede hâlâ Hakan Şükür’ün tartışılmasına anlam veremiyorum” dedi.

DALGAMI GEÇECEĞİM

Emre, Beşiktaş’ın 8-0’lık Liverpool yenilgisi sonrası Newcastle’daki takım arkadaşlarının kendisiyle dalga geçtiğini vurgularken, “Şimdi ben İngiltere’ye gidiyorum. Onlar Avrupa’da yok. Dalga geçme sırası bende” ifadelerini kullandı. Yunanistan yenilgisinden sonra ‘Herhalde yine gidemiyoruz’ diye içine kurt düştüğünü ve ‘Buraya kadarmış’ diye aklından geçirdiğini dile getiren Belözoğlu, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Ancak hoca ‘Bu iş daha bitmedi. Norveç’i de yeneceğiz, Bosna’yı da’ dedi. Ulusoy gibi bir başkanın bizle yatıp kalkması, insanı motive ediyor. Çok iyi bir kadromuz var. Çok büyük bir uyum içindeyiz, arkadaşlık mükemmel, her şey iyi gidiyor. Çok yetenekli, sonuca etki edebilecek oyunculara sahibiz. Avrupa’da zayıf-güçlü takımı ayrımı yok. Çünkü orası çok önemli bir vitrin, piyasa. Grupta kim olursa olsun fark etmez. Şu son iki maçtaki performansı gösterirsek iyi sonuçlar alacağımıza inanıyorum.” Emre, Macaristan maçında basın tribününe yaptığı hareket hatırlatılınca da “İlk andan itibaren büyük pişmanlık duydum. Çünkü o adam maçtan bir gün önce televizyonda hâlâ konuşuyordu. O kadar doldum ki, o hareketi yaptım. Bir gün sonra o adam yine aynı şeyleri anlatıyordu. Düşündüm ki, pişmanlık duymaya değmezmiş. Ama tekrar söylüyorum; Türk halkından bir kez daha özür dilerim. Bana ve Milli Takım kaptanına yakışmadı. Daha ağır hakaretlere uğrasam da bir daha böyle davranışta bulunmam” şeklinde konuştu.

ALLAH BENİ TAŞ ETSİN!

Saha içinde Futbol oynarken ‘Allah beni taş etsin’ aklımdan para geçmez” diyen yıldız futbolcu, “Bizi paragöz insanlar gibi göstermek, hedef haline getirmek rahatsız ediyor. Milli Takım’a gelen hiç kimse parayı düşünmez” dedi. Emre sözlerini şöyle tamamladı: “Asla Türkiye’ye dönmeyi düşünmüyorum. Hayatımda verdiğim en doğru kararlardan birisi yurt dışına gitmek oldu. Bunu Tuncay’a da söyledim. O da hayatının en doğru kararını verdi. Ama biraz sabretmesi, pes etmemesi lazım. Ben de İngiltere’ye ilk gittiğimde bir yıl oynamadım. Hep oyuna sonradan girdim.”

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious