Allah'ıma küfretti, ben de öldürdüm

Allah'ıma küfretti, ben de öldürdüm.14213
  • Giriş : 22.12.2008 / 20:46:00

Namaz kıldığı sırada Allah'a küfür eden eşini baltayla ağır yaraladı. İfadesinde de bu suçu Allah için işlediğini söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Bursa'da oturan 33 yaşındaki Nilgün Tavukçu, namaz kıldığı sırada Allah'a küfür ettiğini öne sürdüğü ikinci eşi 38 yaşındaki Güven Tavukçu'yu balta ile ağır yaraladı. Gözaltına alınan Tavukçu, "Allah için bu suçu işledim. Pişman değilim" dedi.

Merkez Osmangazi İlçesi Çirişhane Mahallesi Şirin Sokak'ta oturan eşlerinden ayrılan 3 çocuk annesi Nilgün ile 3 çocuk babası Güven Tavukçu çifti bir süre önce evlendi.

İnşaatlarda boyacılık yapan Güven Tavukçu ile Nilgün Tavukçu arasında son günlerde alkolün neden olduğu tartışma nedeniyle görülen huzursuzlukta, dün gece kan döküldü. Saat 22.00 sıralarında eve alkollü gelen Güven Tavukçu, o sırada yatsı namazını kılan Nilgün Tavukçu'ya bağırarak, kendisine yemek getirmesini istedi. Namazın bir bölümünü bitiren bitiren Nilgün Tavukçu, "Az kaldı. Namazım bitsin o zaman yemeğini hazırlayacağım" dedi. Sinirlenen Güven Tavukçu, iddiaya göre Allah'a ve Kuran-ı Kerim'e küfür etmeye başladı. Eşinin küfürlerine sinirlenen Nilgün Tavukçu, sokak kapısının önünden aldığı baltanın keskin olmayan tarafını Güven Tavukçu'nun yüzüne vurdu. Acı içersinde bağırıp yardım isteyen Güven Tavukçu'nun sesini duyup eve gelen komşuları 112 Acil Servis'i ve polise haber verdi. İlk müdahalesi evde yapılan Güven Tavukçu Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'nde yapılırken gözaltına alınan Nilgün Tavukçu, Emniyet Müdürlüğü'ne getirildi. Suçu kabul edip pişman olmadığını belirten Tavukçu, "Namaz kılarken yemek getirmediğim için Allah'a, kitabıma sövdü. Allah için bu suçu işledim. Onu affetmeyeceğim" dedi. Güven Tavukçu'nun yaralandığı, çocukların tanık olduğu olayla ilgili soruşturmaya Bursa Cumhuriyet Savcılığı'nca başlandı. Sorgulaması devam eden Güven Tavukçu `Balta ile kasten adam öldürmeye teşebbüs' suçundan adliyeye çıkartılacak.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*