'Allah'ım bana şehadet nasip et”

  • Giriş : 20.07.2006 / 00:00:00

Antalya'da düşen helikopterde bulunan ve olay yerinde şehit olan 5 polisten biri olan Komiser Adem Vurucu'nun şehit olmayı çok arzuladığı bildirildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Antalya'da önceki gün gerçekleşen helikopter kazasında şehit olan polislerden komiser Adem Vurucu'nun (42) Kayseri'nin Yahyalı ilçesindeki evinde hüzün ve gözyaşı var. Acı haberin duyulmasıyla Vurucu ailesinin bulunduğu İsmet Mahallesi'nde matem havası oluştu. Acılı haberi duyan yakınları Şehit Komiser Vurucu'nun babasının evine adeta koşarak Vurucu ailesinin hüznüne ortak oldu.

Şehit komiserin ağabeyi Metin Vurucu, kardeşinin herkes tarafından sevilen sayılan biri olduğunu söyledi. Kardeşinin 1989'da Balıkesir Polis Okulu'ndan mezun olarak İstanbul'da görev başladığını belirten ağabey Metin Vurucu, kardeşinin İstanbul'daki görevinden sonra gittiği Malatya'daki zorunlu şark görevi sırasında şehit olmayı çok arzuladığını ifade etti. "Kardeşim vatanının aşığıydı." diyen ağabey Vurucu, "Kardeşim şehit olmak için dua ediyordu. Malatya'da görev yaparken hep 'Allah'ım şehit olmayı nasip et' diyordu. Sonunda bu duası Antalya'da gerçekleşti." dedi.

Kalp ve tansiyon hastası olduğu öğrenilen anne Hatice Vurucu'ya acı haber hastane acil servisinde doktor kontrolünde verildi. Yakınları tarafından teselli edilmeye çalışılan yaşlı kadın, zaman zaman baygınlık geçirdi. Acılı anne 'Adem'im Adem'im' diyerek ağıtlar yaktı.

Baba Ali Vurucu ise oğlunu "O bir vatan sevdalısıydı. Canını her zaman Türkiye için vermeye hazırdı." cümleleriyle anlattı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious