Alma mazlumun ahını!

  • Giriş : 16.09.2006 / 00:00:00

Açıklanan fındık fiyatını az bulan Ağar'dan hükümete "mazlumun ahını alma! " uyarısı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Mehmet Ağar, Kumkapı Su Ürüneri Hal'inden ayrılırken basın mensuplarının fındık fiyatından, seçim anketlerine, Diyarbakır'da patlatılan bombadan, İsmailağa cinayetine kadar gündeme ilişkin sorularını cevapladı.

Toprak Mahsulleri Ofisi tarafından 4 YTL olarak açıklanan fındık fiyatını az bulduğunu söyleyen Ağar, hükümetin bu fiyatı iyi belirlemesi geretiğini belirtti. Fındıkın fiyatının önceki sene 7 YTL, geçen sene 5 YTL bu sene ise 4 YTL olduğunu hatıltaran Ağar, "Maliyetler düştü mü de fındığın fiyatı düşürüldü." diye konuştu. İtalya'da fındık üriticisine destek pirimi olarak 3 dolar verildiğine dikkat çeken Ağar, üretilen fındığın yüzde 10'luk bir kısmınını 4-5 YTL'den gideceğini, geri kalanın ise 3 YTL'ye satılacağını aktardı. Hükümetin fındık politikasını eleştiren Ağar, " Başbakan bu 4 liranın iyi olduğunu söylüyor. Gitsin Ordu'ya gezsin, oradakilere fındığın fiyatının iyi olup olmadığını sorsun. Mazlumun ahını alırsan çıkar aheste aheste." dedi.

Fiskobirlik'in fiyatını açıkladığını anlatan Ağar, "Fiskobirlik'in borları var. Ayakta durabilmek için gerekli mücadeleyi veriyor." değerlendimesinde bulundu.

Diyarbakır'da patlayan bombalama olayı ve İsmailağa cinayetinin ardından yapılan speküsyonlara da değinen ağar, spekülasyonları resmi makamlardan doyurucu açıklamaların gelmemesine bağladı. Diyarbakır olayı ve İsmailağa cinayetiyle ilgili olarak Ağar, "Bu konuda yetkililer kesin ve net açıklamalar yapmalıdır. İçişleri Bakanı doyurucu bir açıklama yapmalıdır. Sanırım o zaman bu konu gündemi bu kadar meşgul etmez" dedi.

Kamuoyu yoklaması yapan SONAR'ın dün açıkladığı seçim anketini de değerlendiren Ağar, "Bizim anketimiz burada, halkın içinde. Gerçek anket seçim sandığında sandığında belli olacaktır." değerlendirmesini yaptı. SONAR'ın seçim anketine göre, AK Parti'nin oyarı düşerken, DYP üçüncü parti olarak meclise giriyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious