Alman anne ile kızı, Ramazan'da Hakk yolunu buldu

Alman anne ile kızı, Ramazan'da Hakk yolunu buldu.11883
  • Giriş : 14.09.2007 / 21:44:00

Alman anne ile kızı, Ramazan Ayı'nın ikinci gününde düzenlenen ihtida töreniyle Müslüman oldu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Kelime-i Şehadet getiren anne Silke Mayer (36) Zeliha ve kızı Junnifer Arnemann (15) ise "Elif" ismini aldı.

Manavgat Müftülüğü'ndeki törene oruçlu geldiklerini belirten Alman anne ile kızı, müslüman olmaktan dolayı çok mutlu olduklarını dile getirdi. Junnifer Arnemann'ın (Elif) Kelime-i Şehadet getirdikten sonra Fatiha suresini okuması Müftü Halil Taş ile vaize eşi Fedan Taş'ı duygulandırdı.

Arnemann, Müftü Taş'a kendisine hediye edeceği Kur'an-ı Kerim'in Almanca değil, Türkçe mealli olmasını istedi. Alman anne ile kızının Ramazan ayının ilk Cuma gününde Müslüman olmaları ile çifte mutluluk yaşadıklarını ifade eden Müftü Taş, "Alman anne ile kızının Müslümanların bayramı olan Ramazan ayının ilk cumasında İslamiyet'le şereflenmesinden ötürü çok mutluyum. Bilindiği üzere, İslam dinine giren herkesin geçmiş günahları affolur ve annesinden yeni doğmuş gibi günahsız olur. Alman anne ile kızının ihtida törenine oruçlu gelmesi beni ayrıca duygulandırdı." dedi.

Kur'an-ı Kerim okumasını öğrenen Junnifer Arnemann, Ramazan ayında da hatim indirmek istediğini söyledi. Kızı ve kendisinin hiçbir baskı altında kalmadan İslam dinini seçerek Müslüman olduklarını anlatan anne Silke Mayer Akçabelen, "Kızımla 5 yıllık bir araştırma sonucu müslüman olmaya karar verdik. Yeni dinimi ve Türk eşimi çok seviyorum. Eşime, kızım ve benim müslüman olmama vesile olduğu için çok teşekkür ediyorum. Kızım ve ben bir daha Almanya'ya dönmeyi düşünmüyoruz. Bundan sonra bizim yeni vatanımız Türkiye. Zaten kızım da beş yıldır Manavgat'ta okuyor." dedi.

Müftü Taş, Müslüman olan Alman anne kıza Almanca ve Türkçe mealli Kur'an-ı Kerim ile İslam ilmihali kitabı hediye etti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious