Alman bakan gurbetçiye açık konuştu

Alman bakan gurbetçiye açık konuştu.10455
  • Giriş : 21.06.2008 / 22:13:00

Almanya'da göç ve uyumdan sorumlu Devlet Bakanı Maria Böhmer, Almanya Türk Toplumu (TGD) derneği tarafından kendisine yöneltilen eleştirilere cevap verdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Böhmer, bu konuda yaptığı yazılı açıklamada, ''yakın geçmişte TGD tarafından yapılan polemiğin uyum konusundaki tartışmalarda kendilerini ileri götürmeyeceğini'' ifade ederek, ''Ülkemizde yaşayan 2,7 milyon Türk'ün hayat şartlarıyla ilgili gerçekçi bir şekilde tartışmaya her zaman hazırım. Onların uyumu ve esenliği benim için çok önemli. Ben bu seviyede tartışmak istemediğim için TGD'nin genel kuruluna katılmadım'' dedi.

TGD genel kurulunda ''gerçek olmayan açıklamaların tekrarlanmasına üzüldüğünü'' ifade eden Böhmer, TGD ile gelecekte daha önce olduğu gibi yeniden yapıcı görüşmelerin yapılmasını ümit ettiğini kaydetti.

Ulusal Uyum Planı'nın gerçekleştirilmesinde TGD'nin önemli bir muhatap olduğunu belirten Böhmer, aynı hedef için birlikte hareket edilmesi durumunda ülkede yaşayan Türkler için çok daha fazla şeyler yapılabileceğini, TGD'nin bu sorumluluğun bilincinde olması gerektiğini ifade etti.

TGD Başkanı Kenan Kolat ve Yeşiller Partisi Eş Başkanı Claudia Roth, Almanya'nın başkenti Berlin'de bugün düzenlenen TGD genel kurulunda yaptıkları konuşmalarda, Böhmer'in genel kurula katılmamasını eleştirmişlerdi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious