Alman basını: Türkiye'de borsa fırsatı

  • Giriş : 13.05.2007 / 00:00:00

Alman Welt am Sonntag gazetesi, Türkiye'de borsanın çok dalgalandığını, ancak ekonomik verilerin uzun vadede yatırımcılar için büyük fırsatlar sunduğunu yazdı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

''Türkiye'de borsa fırsatı'' başlığıyla yayınlanan bir yorumda, İstanbul borsasının Türkiye'deki gelişmeler karşısında çok hassas olduğu, ancak ülkedeki temel ekonomik verilerin çok iyi olduğu, bu nedenle siyasi krizin aşılmasından sonra piyasaların yeniden büyük bir canlanma göstermesinin beklendiği belirtildi.

Türkiye'deki yabancı borsacılardan Gregor Holek, Türkiye'ye son yıllarda büyük miktarlarda doğrudan yabancı yatırım yapıldığını, Erdoğan hükümetinin iktidara gelmesinden bu yana hem ekonomik büyümenin istikrarlı hale geldiğini hem de sıkı bir mali politikayla enflasyonun da büyük ölçüde düşürüldüğünü söyledi.

Bu olumlu gelişmenin faiz oranlarındaki gelişmelerden de görülebileceğini, son yıllarda yapılan yapısal değişiklikler ile ekonominin istikrarlı hale getirildiğini ifade eden Holek, tüm bunlara ek olarak, 22 Temmuz'da yapılması planlanan erken seçimlerle birlikte siyasi krizin aşılmasının da beklendiğini kaydetti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious