Alman dizisinde oynayan Türk

  • Giriş : 26.10.2008 / 18:44:00

Mehmet Kurtuluş "Tatort" adlı diziyle Alman ekranlarında seyirciyle buluşacak.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Almanya'da tanınan Türk oyuncu Mehmet Kurtuluş, ülkede en fazla seyredilen "Tatort" adlı polisiye dizide bu akşam ilk kez komiser Cenk Batu rolünde ekranlara gelecek.
Alman 1. televizyonu ARD tarafından yerel saatle 20.15'te yayımlanacak dizinin başrol oyuncusu Kurtuluş, "Bild am Sonntag" gazetesinde yayımlanan röportajında, kendi kuşağından gelen çok sayıda Türk kökenlinin Türkçeyi iyi konuşamadıklarını belirterek, kendisinin ise mükemmel olmasa da iyi Türkçe konuştuğunu söyledi.

Alman vatandaşlığına geçmeye de "üşendiğini" ve Türk pasaportuna sahip olduğunu ifade eden Kurtuluş, öğretmen olan babasının kendisini ve kardeşlerini liberal şekilde yetiştirdiğini, inançlı bir insan olduğunu, ancak beş vakit namaz kılmadığını kaydetti.

Türkiye'den de film teklifleri aldığını ve bazı teklifler için sık sık Los Angeles'e de gittiğini belirten Kurtuluş, ancak Hollywood'da her şeyin çok hızlı geliştiğini, Avrupa'da yaşayan bir oyuncunun Amerika'da çalışamayacağını ifade etti.

Kurtuluş, yeniden Los Angeles'e gideceğini, kasım ayında Almanya'ya döndüğünde de "Tatort" dizisinin yeni bölümlerinin çekileceğini söyledi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*