Alman gazeteden Türkiye'ye övgü

Alman gazeteden Türkiye'ye övgü.20981
  • Giriş : 02.09.2007 / 15:34:00

Almanya'nın önde gelen gazetelerinden Bildam Sonntag, seyahat sayfalarında Türkiye'de mavi yolculuğa övgü yağdırdı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Gazete muhabirlerinden Maggie Riepl'ın katıldığı bir mavi yolculukturunu anlattığı yazıda, daha çok "denizde kamp kurmayı" andıran bu yolculuğun insanların yaşantısını ve olaylara bakış açısını büyük ölçüde değiştirdiği, denizin üzerinde güneşin doğuşu çok güzel olduğu için uzunuyumaya alışık insanları bile erkenden uyanmaya teşvik ettiği belirtildi.

"Hiçbir yerde Türkiye sahilinde bir motorlu yatla mavi yolculukta olduğu kadar rahatlanılamaz" ifadesinin kullanıldığı yazıda, 24 kişilik "MS Galanthus" adlı motorlu yatın kaptanı Mehmet'in eşinin de Julia adlı bir Alman kadın olduğu ve 2 yaşındaki Denizhan adlı oğullarının tüm misafirlerin gözdesi haline geldiği ifade edildi.

Yazıda, kendilerini "Hoş geldiniz" diye karşılayan kaptanın, "Biz yolcu gemisi ve 5 yıldızlı bir otel de değiliz. Ancak her gün kristal gibi berrak suyu olan bir koyu ziyaret ediyoruz" sözlerine yer verildi.

Gittikleri koyların güzelliklerini anlatan Alman muhabir, "Bir keresinde deniz aydınlandı, binlerce ateş böceği karanlık denizde ışık saçtı. Her bir sinemadan daha güzeldi" ifadelerini kullandı.

Dalyan yakınlarında çamur banyosu da yaptıklarını belirten muhabir, yörede Uma Thurman ve Dustin Hoffman gibi dünya çapında tanınan ABD'li film yıldızlarının da çamur banyosu yaptıklarını yazdı.

Kaptan Mehmet'in ve 5 kişilik ekibinin kendilerine çok güzel yemekler hazırladığını ifade eden muhabir, kızartılmış patlıcan, tavuk, pilav, salata ve meyvenin yanı sıra akşam yemeği için de yat ekibinin kendileri için 10 kilogram ağırlığında bir kuzuyu ateşte kızarttığını anlattı.

Yazıda mavi yolculuğa nasıl ve nerede katılınabileceği hakkında da bilgi verildi

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious