Alman gençleri ülkedeki yabancı sayısını çok buldu

Alman gençleri ülkedeki yabancı sayısını çok buldu.18031
  • Giriş : 17.04.2008 / 12:50:00

Almanya'da gençlerin üçte biri, ülkelerindeki yabancıların sayısını çok fazla buluyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Neue Osnabrücker Zeitung gazetesi, gençler arasındaki şiddet olaylarını araştıran bir çalışma grubunun hazırladığı gizli bir rapora dayanarak verdiği haberde, her üç Alman öğrenciden birinin Almanya'da çok fazla yabancı olduğuna inandığını belirtti.

Almanya İçişleri Bakanlığı ve Aşağı Saksonya Kriminolojik Araştırma Enstitüsü tarafından yaptırıldığı belirtilen araştırmayla ilgili raporun, bugün Brandenburg eyaletindeki Bad Saarow kentinde yapılacak İçişleri Bakanları Konferansına sunulacağı ifade edilen haberde, 9. sınıfa giden her 5 öğrenciden birinin İslam karşıtı tutuma sahip olduğu kaydedildi.

Araştırmaya göre, her 13 Alman öğrenciden biri, gamalı haç yapma ya da yabancıların mallarına saldırı gibi bir suç olayına katıldığını söyledi.

Eyaletlerin içişleri bakanlarının katılacağı konferansta ise Irak'ta yaşayan Hristiyanların Almanya'ya kabul edilmeleri, iç güvenlik konusunda yeni bir program geliştirilmesi ve gençler arasındaki şiddet olaylarının ele alınacağı ifade edildi.

Konferansta, aşırı sağcı Almanya'nın Milliyetçi Demokratik Partisi'nin (NPD) olası kapatılma davasının da görüşüleceği, ancak bakanların bu konuda nihai bir karar almayacakları kaydedildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious