Alman hakim CHP'li 2 vekili dışarı attı

Alman hakim CHP'li 2 vekili dışarı attı.16357
  • Giriş : 10.09.2008 / 13:51:00
  • Güncelleme : 10.09.2008 / 15:35:02

Almanya'da görülen Deniz Feneri davasını izleyen CHP'li 2 milletvekili dışarı atıldılar.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Kılıçdaroğlu kovulma haberini yalanladı

Deniz Feneri Davası'nı takip için Almanya'da bulunan CHP milletvekillerine, davanın Alman hakimi tam bir hukuk dersi verdi. Hakimin odasına girip zorla bilgi almak isteyen iki CHP'li vekil, çıkmayınca güvenlik görevlilerince zorla dışarı atıldı.

Olay şöyle gelişti:

Frankfurt Eyalet Mahkemesi'nde görülen davanın bugünkü duruşması bittikten sonra Ankara'dan gelen iki CHP milletvekili Kemal Kılıçdaroğlu ve Ali Kılıç, duruşmanın hakimini ziyaret etmek istedi. Hakimin odasına giden milletvekilleri Alman hakimin odasına girdi. Duruşmayı yürüten hakim hemen yeminli tercümanlık yapan. İ.T. adlı şahısı çağırarak taleplerini öğrenmek istedi.

Alman hakim tercümana bu kişilerin ne istediklerini sordu. Tercümanın, ''Mahkeme başkanından ne istiyorsunuz?'' sorusuna ''Biz TBMM'de gurubu olan CHP partisinin vekilleriyiz. Sayın Hakim beyden mahkemenin gidişatı ve Başbakanımıza yapılan suçlamalar üzerine bazı bilgiler almak istiyoruz'' yanıtını verdiler. Hakim bu cevap üzerine sinirlenerek Türk milletvekillerine hukuk dersi veren şu konuşmayı yaptı:

''Efendim biz bir hukuk devletiyiz. Hukuk devletlerinde yargı bağımsızdır. Kimse yargılanan bir kişi üzerine benden gelipte bilgi alamaz. Hele bu tip davalarda kesinlikle olmaz. Mahkememizin Basın Bürosu vardır buradan gereken bilgileri alabilirsiniz. Sizin memleketinizde de siz kapıyı çalıp davalara bakan hakimlerden bu tip bilgiler almıyorsunuzdur her halde. Sizden ricam derhal odamdan çıkın. Sizinle daha konuşacak bir şeyim yok. Ben kimse üzerine bilgi veremem''

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*