Alman polisi PKK yanlısı bir derneğe baskın düzenledi

Alman polisi PKK yanlısı bir derneğe baskın düzenledi.12959
  • Giriş : 12.04.2008 / 10:50:00

Almanya'da, örgütün kontrolünde bulunan bir derneğe yapılan baskında iki kişi gözaltına alındı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Terör örgütünü PKK'nın faaliyetlerini 1993 yılından itibaren yasaklayan Almanya'da, örgütün kontrolünde bulunan bir derneğe yapılan baskında iki kişi gözaltına alındı.

Güvenlik birimlerinden aldığı bilgiye göre, Alman polisi önceki gün Bremen kentinde terör örgütü PKK'nın kontrolündeki bir derneğe baskın düzenledi. Operasyonda dernek yöneticilerinden Kenan K. ve adı açıklanmayan bir başka kişi gözaltına alındı. Dernekte yapılan aramada, çok sayıda örgütsel doküman ele geçirildi, terör örgütünün propaganda faaliyetlerinde kullanıldığı belirlenen bilgisayarlara da el konuldu.

Alman güvenlik güçleri tarafından geçen yıldan bu yana terör örgütünün kontrolündeki 135'i aşkın dernek, ev ve iş yerine yönelik operasyon gerçekleştirildiği bildirildi. Bu operasyonlarda çok sayıda örgüt mensubu gözaltına alındı, bunlardan tutuklananlar halen ''haraç toplamak'' ve ''yasaklı örgüte ait yayınları satmak'' gibi çeşitli suçlardan yargılanıyor.

Almanya'nın Frankfurt Yüksek Eyalet Mahkemesi, önceki gün terör örgütü PKK adına faaliyet gösteren Muzaffer A. (52) adlı kişiyi 3 yıl 6 ay hapis cezasına çarptırdı.


Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious