Alman polisin komaya sokulan gençle ilgili açıklaması

Alman polisin komaya sokulan gençle ilgili açıklaması.10537
  • Giriş : 21.02.2008 / 02:15:00
  • Güncelleme : 21.02.2008 / 00:36:40

Alman polisi, karakolda komalık olan Türk genciyle ilgili olarak akıl almaz bir savunma yapıldı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Alman polisi, Türk gencinin vücudundaki ve yüzündeki darpların "hastaneye götürme denemelerinin sonucu olarak sedyeye bağlanması'ndan kaynakladığını savundu. Açıklama, "Yüzdeki yaraların sedye ile ne bağlantısı var?" sorusunu akla getirdi. Olay geçtiğimiz Pazar sabahı Dormund kendi yakınlarındaki Hagen'de meydana geldi.

Zenci adam tarafından takip edildiğini belirten Türk genci Alman polisine başvurdu. 26 yaşındaki Adem Özdamar açıklamaya göre, karakola götürülünce aniden etrafa saldırmaya başladı. Türk genci, "ancak orada bulunanlar ve gelen takviye kuvvetin yardımıyla kontrol altına" alınabildi. Yüksek dozda uyuşturucu almış alan Özdamar sedyeye bağlandı; ancak doktor karakola gelinceye kadar "anlaşılamayan bir nedenden dolayı" bayıldı.

Hagen polisinin Almanya'nın Ankara Büyükelçiliği vasıtasıyla yaptığı açıklamada, "Şahsın bedeni üzerinde bulunan tüm yaralar yüzeysel anlamda sıyrıklardan ibaret olup, polisin genç adamı tıbbi müdahalenin yapılacağı hastaneye götürme denemelerinin sonucu olarak sedyeye bağlanmasından kaynaklanmıştır." denildi.

Samsunlu gencin ailesi, ameliyat sonrasında küçük bir video kameraya aldıkları görüntülerde Adem Özdamar'ın kolunda kelepçe izi ve boğazında morluklar gördüğünü söyledi.

Ailesi, polisin Türk gencine aşırı fiziki şiddet uyguladığını savunuyor.

Alman polisi Türk gencini döverek komaya soktu

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious