Alman polisinden Türk genci savunması

Alman polisinden Türk genci savunması.12959
  • Giriş : 13.03.2008 / 20:40:00

Almanya'nın Hagen kentinde Adem Özdamar'ın (26) polis tarafından dövülmesi nedeniyle komaya girerek öldüğü iddiasıyla ilgili olarak Hagen polisi kendini savundu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Polis açıklamasında, olay sırasında karakolda görev yapan polislerin "zor bir durumda gerekli önlemleri aldıkları ve doğru hareket ettikleri" savunuldu.

Açıklamada, şu ana kadar yapılan soruşturmada, polisin yanlış hareket ettiği yönünde herhangi bir belirtiye rastlanmadığı kaydedilerek, "Genç Türk'ün ölümünden üzüntü duyuyor ve ailesine içtenlikle baş sağlığı diliyoruz" ifadesine yer verildi.

Kokain kullandığı tespit edilen ve takip edildiği korkusuyla çağırdığı polisler tarafından evinden alınıp karakola getirilen Özdamar'ın, burada aniden çevreye saldırması sonucunda bir sedyeye bağlandığı, bu sırada komaya girdiği belirtilmiş, Özdamar ailesi ise Adem'in vücudunda darp izleri olduğunu açıklayarak, polisin şiddete başvurduğunu öne sürmüştü.

Frankfurter Rundschau gazetesi de bugünkü haberinde, Özdamar'ın karnı üzerine yatırılarak ellerinden ve ayaklarından bağlandığını, bu nedenle nefes alamayarak boğulma sonucunda öldüğünden şüphelenildiğini yazmıştı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious