Alman turistler de gaspa uğradı

  • Giriş : 09.06.2006 / 00:00:00

Alman uyruklu iki turist, Adana'nın İncirlik beldesi yakınlarında otomobillerinin içinde gasp edildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Edinilen bilgiye göre, iki gün önce Türkiye'ye Suriye'den giriş yapan Monzheimero ve Turkstich, Hatay'dan Adana'ya gelirken İncirlik beldesi yakınlarında dinlenmek istedi. Özel otomobillerini otoyoldaki park alanına çeken turistler gece geç saatlere kadar konuştu. Bu sırada, otomobilin yanına gelen iki kişi, Alman turistlere saldırarak 500 dolar, kredi kartı, cep telefonu ve pasaportunu alarak kaçtı. İddiaya göre, 13 KS 747 plakalı bir kamyon sürücüsü Alman turistlerin darp edildiğini gördü ancak müdahale etmedi. Saldırıya uğrayıp yara almayan bayan turist Elizabeth Turkstich, çevredekilerden yardım istedi. Acil servis ambulansı ile Yüreğir Devlet Hastanesi'ne kaldırılan Marco Monzheimero'nun sağ ayağında iki kırık tespit edildi.

Acil Tıp Uzmanı Dr. Betül Gülalp, Ortopedi Servisi'nde tedavi altına alınan Monzheimero'nun yapılacak tetkiklerin ardından ameliyat edileceğini söyledi.

Bu arada, İncirlik beldesindeki jandarma ekipleri, olayla ilgili çalışma başlattı.

Öte yandan, Alman turistlerden gaspedilen pasaport ve kredi kartları Carrefour Alışveriş Merkezi'nin yanında yere atılmış halde bulundu. Soruşturma sürüyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious