Alman uzmanlar enkaz bölgesinde

Alman uzmanlar enkaz bölgesinde.12821
  • Giriş : 08.04.2009 / 16:04:00

helikopter kazasının ardından başlatılan soruşturmada Almanya'dan gelen 2 uzman, enkazı inceliyecek.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri


İçişleri Bakanlığınca tahsis edilen ve Diyarbakır'dan gelen Skorsky helikopter, ilk olarak güvenlik amacıyla özel harekat timini enkaz bölgesine bıraktı.

Daha sonra yeniden Kahramanmaraş Havaalanı'na gelen helikopterle, BBP tarafından davet edilen Almanya Sivil Havacılık Kurumuna bağlı 2 kaza kırım uzmanı, soruşturmayı yürüten savcı Uğur Koç, BBP Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Şanverdi, sigorta şirketinden 2 kişi ve Sivil Havacılık Genel Müdürlüğüne bağlı 3 uzman, enkaz bölgesine hareket etti.

Soruşturma kapsamında inceleme yapacak 2 Alman uzmanın hazırlayacakları raporu kamuoyuyla paylaşacakları öğrenildi.

Enkaz bölgesine hareket etmeden önce havaalanında gazetecilere bilgi veren BBP Genel Başkan Yardımcısı Şanverdi, kazanın ardından yürütülen teknik araştırmanın devam ettiğini söyledi.

Almanya'dan davet ettikleri 2 uzmanın kaza bölgesinde çalışma yapacağını, bu çalışmaya kendilerinin de eşlik ettiğini ifade eden Şanverdi, şöyle konuştu:

''Sivil Havacılık Genel Müdürlüğüne bağlı ekip de bizimle geliyor. Bütün bu çalışmalar zaten soruşturmayı yürüten savcı nezaretinde yapılıyor. Enkaz bölgesine 3 yabancı ekip daha gelecek. ABD'den gelecek ekip üretici firma, onlar kendileri açısından inceleme yapacak. Kanada'dan gelecek ekip ise dizayn konusunda çalışma yapacak. Yine Almanya'dan gelecek ekip ise kazayla ilgili teknik çalışma yapacak.''

Sivil Havacılık Genel Müdürlüğüne bağlı kaza kırım ekipleri bölgede çalışmalarını sürdürüyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*