Alman Vakfı'nın çirkin Türkiye oyunu

Alman Vakfı'nın çirkin Türkiye oyunu.11629
  • Giriş : 17.01.2009 / 01:02:00
  • Güncelleme : 16.01.2009 / 23:38:35

Alman Vakfı FİAN Türkiye temsilcisi Birsel Lemke hakkında şok iddialar ortaya atıldı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Türk altın madenlerinin kapanması için faaliyet gösteren Alman Vakfı FIAN'ın Temsilcisi Birsel Lemke'nin yakın koruması M.E, zehir zemberek açıklamalar yaptı: "Tetikçilik yapmamı istedi, yapmayınca kovuldum..."

Bergama'daki Ovacık Altın Madeni hakkında gerçeğe aykırı bilirkişi raporu hazırladığı için yargılanan Prof. Dr. Sezai Göksu ile yakın ilişkisi İçişleri Bakanlığı tarafından ortaya çıkarılan Birsel Lemke'yle ilgili gerçekler bir bir ortaya çıkıyor.

ÇARPICI İTİRAFLAR

Bergama davasında, avukatı Senih Özay'ın köylülerden 500 bin TL aldığı Maliye'nin dikkatinden kaçmayan Lemke'nin en yakınındaki adamdan akıllara durgunluk verecek itiraflar geldi. Sözde çevreci Birsel Lemke'nin 'kara kutusu' olarak bilinen ve 14 yıl yakın korumalığını yapan M.E, Kanaltürk'te yayınlanan Neşter programına konuştu. Lemke için “Çok derindir, çok yalancıdır. Beş para etmez” diyen M.E, Lemke'nin yanında çalıştırdığı kişilere köpek kadar değer vermediğini ifade etti.

DERİN BİR KADIN

Birsel Lemke'nin korumalığının yanı sıra şoförlüğünü ve son olarak da otelinde müdürlük yaptığını anlatan M.E, “Tetikçiliğe zorlanınca kullanıldığımı fark ettim” dedi. Tetikçilik yapmadığı için patronuyla arasının kötü olduğunu söyleyen M.E, “Vurup kırmadığım için kötü oldum. Birsel Lemke değil çevreci, insan bile olamaz” ifadelerini kullandı. M.E. şunları söyledi: “Bir arkadaşının 250 bin İsviçre Frankı'nı istemesi üzerine benden onları dövmemi istedi. Ben de bunu yapmayacağımı söyledim.”

POMPALI TEHDİT

M.E. bunun üzerine Lemke'nin, “Sen benim işime yaramazsın” dediğini aktardı. A.A. isimli çalışanı ise Lemke'nin M.E'ye kavgalı olduğu başka birisinin evine ateş etmesi talimatı verdiğini ancak onun bu isteği yerine getirmediğini iddia etti.

Depremzede yardımlarını vermedi

Birsel Lemke, Almanya'dan gelen yardım paralarını da dağıtmadan kendisi yemiş...

'Lemke hakkında çok şey biliyorum' diyen M.E'nin, diğer bir iddiası da 1999 depremi hakkında. M.E, eski patronunun yardım vaadiyle deprem mağdurlarını sömürdüğünü iddia etti. M.E, dava açtığı Lemke hakkında verdiği ifadesinde şunları söyledi: "Marmara depremi sonrası depremzedeleri otelimizde barındırırken Almanya'dan gönderilen 73 bin mark benim üzerime geldi. Paraları depremzedelere nasıl dağıtacağımızı söyledim. 'Bende dağıtacak göz var mı, enayi miyim ben' dedi."

Ekmek arası yumurta için aşçıyı kovdu

Özürlü bir çalışanını otel mutfağında yumurtalı ekmek yedi diye işten çıkardı...

M.E, gibi Lemke'nin mağdur ettiği çalışanlarından biri de Şükrü Barut. Özürlü ve iki çocuk sahibi Barut, Lemke'nin sahibi olduğu Burhaniye Orient Clup Otel'in mutfağında çalışıyordu. Barut, karnını doyurmak için ekmek arası yumurta yaptı. Lemke, bu halde gördüğü Barut'u işten çıkardı. İşten çıkarırken 'hiçbir alacağım yoktur' diye imza attırdığını iddia eden Barut, işe giriş çıkış belgelerinin kendi adına atılmış sahte imzalarla tanzim edildiğini ve sigortasız çalıştırıldığını sonradan fark etti.

BUGÜN

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*