Almancı iş adamı otomobilini altınla kaplattı

Almancı iş adamı otomobilini altınla kaplattı.13970
  • Giriş : 04.06.2008 / 15:58:00

Almanya'da yaşayan gurbetçi Türk işadamı Mercedes marka lüks aracını Kapı kollarından, jantına kadar altın ile kaplattı. Arabayı görenlerin gözlerini açık kalıyor...

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Artık siz buna 'görenin gözü kamaşıyor, maşallah' mı dersiniz yoksa 'görmemişin oğlu olmuş' deyimini mi layık görürsünüz o size kalmış...

Ama zenginliğin ve görkemin sembolü olan altın artık hayatımızın her yerinde kullanır hale geldi. Öyleki altın tozlu kahve içmeyi bile artık yadırgamayoruz ki onlardan bir tanesi yakında İstanbul'da şube bile açıyor.

Otomotiv sanayi ve altın sektörünü harmanlayan üreticiler de, son zamanlarda altından yapılan otomobil ızgaralarına, marka ve model amblemlerine, altın kapı kollarına ve hatta altın jantlara imza atıyorlar.

Almanya'da yaşayan Real Gold Schleswig firmasının sahibi gurbetçi Türk işadamı Gündar Balo, Mercedes marka lüks aracını altınla kapladı.

Mercedes marka S 320 model lüks aracının kapı kollarını, ızgaralarını, marka ile amblemini ve jantlarını 24 ayar altın ile kaplayan gurbetçi, aracının üzerinde 20 bin YTL değerinde altın kullanıldığını söyledi. Kendisinin Almanya'da ortakları ile sahip olduğu firmanın tüm metal ürünleri altın ile kapladığını ifade eden gurbetçi, dünyanın dört bir yanından cep telefonu, bilgisayar, televizyon, musluk, saat ve araba gibi birçok değişik ürünün siparişini alarak altın ile kapladıklarını söyledi.

İzmir'de tatilini geçiren gurbetçi işadamı altın arabası ile caddelerde gezerken insanların araca hayranlıkla baktıklarını belirterek, eğer istediği takdirde İbrahim Tatlıses'in uçak ve arabalarını altın ile kaplayabileceklerini söyledi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious