Almanya, PKK'ya taviz vermeyecek

Almanya, PKK'ya taviz vermeyecek.7540
  • Giriş : 10.07.2008 / 23:42:00

Almanya, PKK'nın kaçırdığı dağcılar için Alman yasalarının uygulanmasını PKK ile müzakere etmelerinin söz konusu olamayacağını söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Almanya İçişleri Bakanı Wolfgang Schaeuble, Alman yasalarının uygulanmasını terör örgütü PKK ile müzakere etmelerinin söz konusu olamayacağını söyledi.

Schaeuble, Türkiye'de kaçırılan 3 Alman dağcının durumuyla ilgili olarak "MDR Info" adlı radyoya yaptığı açıklamada, terör örgütünün Almanları serbest bırakmak için şart öne sürmelerinin kabul edilemeyeceğini belirterek, "Alman yasalarını uygulayıp uygulamayacağımız konusunda PKK ile müzakere yapmamız söz konusu olamaz" dedi.

Federal Suç Dairesi (BKA) görevlilerinin Türkiye'ye gönderildiğini ifade eden Schaeuble, kaçırma olayıyla ilgili olarak Türk meslektaşıyla da bir telefon görüşmesi yaptığını kaydetti.

BKA görevlilerinin, soruşturmalarında Türk makamlarını desteklemek amacıyla Türkiye'ye gönderildiklerini belirten Schaeuble, enerjik ve itinalı bir şekilde davranarak 3 Almanın sağlıklı bir şekilde serbest bırakılmalarının sağlanması gerektiğini sözlerine ekledi.

Alman Meclisi Dış İlişkiler Komisyonu Başkanı Ruprecht Polenz de "Mitteldeutsche Zeitung" gazetesine yaptığı açıklamada, "Geçerli olan, şantaja boyun eğilmemesi ilkesidir. PKK farklı davranmalı ve terörden vazgeçmelidir" diye konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*