Almanya, Türkiye'den 400 kasap alacak

  • Giriş : 13.02.2009 / 23:06:00

Almanya'da mezbahacılık yapan Türk-Alman ortaklık özel şirketi Türkiye'den 400 kasap elemanı almak için Bandırmalı bir dernekle temas kurdu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Bandırmalı kasaplar, mart ayında Almanya'ya çalışmaya gidiyor.
Bandırma Kasaplar Odası Başkanı Göksel Karlahan, "Almanya'da mezbahacılık yapan Türk-Alman ortaklık özel şirketi Türkiye'den 400 kasap elemanı alacak.

Şirket başta Balıkesir, Bandırma, Bursa, Ankara, İzmir ve İstanbul olmak üzere iyi yetişmiş profesyonel kasaplara dolgun ücretle iş verecek. Bandırmalı kasap arkadaşlar da daha iyi şartlarda Almanya'da kasaplık yapmak için mart ayında yola çıkacaklar.

Almanya'daki büyük gross süper marketlerin alışveriş merkezlerinin kırmızı et kasap reyonlarında sıyırmacı
kasap olarak da hizmet edecekler. Kasaplar Derneği'ne müracat eden iyi kasap arkadaşları yakında Almanya'ya yollayacağız. Türkiye'de ekonomik kriz var kasaplarda zaten işler durgun bu iyi bir iş fırsatı oldu" dedi.

Bandırma'dan halen 25 usta kasap Almanya Berlin, Münih ve Köln'de kasaplık yapmak için önümüzdeki ay yola çıkacak. Kasım 2009'da Kurban Bayramı öncesine kadar toplam Türkiye'den 400 usta kasap Almanya'da çeşitli kentlerde Türk vatandaşlara hizmet verecek.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*