Almanya Başbakanı Merkel İsrail'de

  • Giriş : 01.04.2007 / 00:00:00

Almanya Başbakanı Angela Merkel, resmi ziyaret için gece İsrail'e geldi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Ortadoğu turunun ilk ayağında, Ürdün'de Kral Abdullah ile görüşen Merkel, özel uçakla geldiği Tel Aviv Ben Gurion havalimanında, gazetecilere, "bölgede olumlu gelişmeler beklentisinde" olduğunu söyledi. Merkel, Kudüs'e geçerek, İsrail Başbakanı Ehud Olmert ile bir araya geldi.

Almanya Başbakanı Merkel, bu sabah İsrail Dışişleri Bakanı Tzipi Livni ile King David otelinde kahvaltıda buluşuyor. Yad Vaşem Soykırım Müzesi'ni ziyaret edecek Merkel, öğle saatlerinde Batı Şeria'ya geçerek, Ramallah'ta Filistin Devlet Başkanı Mahmud Abbas ile görüşecek.

Merkel, Ramallah'tan tekrar Kudüs'e dönerek, İsrail muhalefetinin lideri, Likud Başkanı Binyamin Netanyahu ile de bir araya gelecek. Akşam saatlerinde yeniden Başbakan Olmert ile görüşecek olan Merkel, Olmert ile ortak basın toplantısı düzenleyecek.

İsrail'den yarın sabah erken saatlerde ayrılacak olan Merkel, 3 günlük Ortadoğu turunun son durağı Lübnan'a geçecek.

Almanya Başbakanı Angela Merkel, İsrail'den önce Ürdün'ün liman kenti Akabe'de Kral Abdullah ile birlikte düzenlediği basın toplantısında, Filistin hükümetine, Dörtler Grubunun ilkelerine uyma çağrısında bulunmuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious