Almanya'dan şom cami tehdidi!

Almanya'dan şom cami tehdidi!.46420
  • Giriş : 21.03.2017 / 10:08:00

Almanya ile Türkiye arasındaki kriz gün geçtikçe büyüyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Almanya'nın Adalet Bakanı bekir Bozdağ'a toplantı salonu vermemesi ile başlayan gerilim artarak devam ediyor. Son olarak Almanya'ya Anayasa Değişikliği referandumunu anlatmak için giden AK Parti Dış İlişkilerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Mehdi Eker'in konuşma yapacağı cami kapatılmak istendi.

,Türkiye, ekonomiden siyasete her alanda çağ atlatacak cumhurbaşkanlığı hükümet sistemine emin adımlarla giderken, "evet"in önünü kesmek isteyen Almanya yasakçı tutumunda sınır tanımadı. Alman belediyeleri AK Parti Dış İlişkilerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Mehdi Eker'in Hannover programının iptali için antidemokratik yöntemlere başvurdu. Eker'in konuşma yapacağı cami ibadete kapatılmakla tehdit edildi. Bununla kalınmadı imama 20 bin euro para cezası kesileceği bildirildi. Aşağı Saksonya'da hiçbir siyasi faaliyet yapılmayacağına dair dört ayrı yazı çıkarıldı, birinde de Eker'e hapis cezası öngörüldü. Eker, Alman belediyelerinin keyfi tutumuna karşı hukuki süreci başlattı. Eker, yaşananları SABAH'a şöyle anlattı:

"Hannover'e gider gitmez arka arkaya dört yazı elimize ulaştı. Aşağı Saksonya bölgesinde hiçbir siyasi faaliyette bulunamayacağımızı yazmışlar. Yazılardan biri doğrudan şahsıma hitabendi. Belediye başkanı adına yetkili imzasıyla gönderilen yazılar bunlar. Şahsıma yönelik de bir yıl hapis cezası tehdidinde bulundular. Avukatlara vekalet verdim, hukuki süreç başlatılıyor. Biz bu yasaklara meydan okuduk."

SABAH

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*