Almanya Dışişleri Bakanı'ndan Gül'e "Marco" telefonu

Almanya Dışişleri Bakanı'ndan Gül'e
  • Giriş : 27.06.2007 / 08:44:00

Almanya Dışişleri Bakanı Frank-Walter Steinmeier’in, Dışişleri Bakanı Abdullah Gül’ü aradı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Almanya Dışişleri Bakanı Frank-Walter Steinmeier’in, Dışişleri Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Abdullah Gül’ü arayarak, Türkiye’de tutuklu bulunan 17 yaşındaki Alman gencinin serbest bırakılması için yardımını ve aracılığını istediği öğrenildi.
Antalya’nın Manavgat ilçesinde 13 yaşındaki bir İngiliz kızına cinsel tacizde bulunduğu gerekçesiyle kızın ailesi tarafından şikayet edilen 17 yaşındaki Alman genci Marco W, nisan ayından bu yana Antalya’da tutuklu bulunuyor.
Diplomatik kaynaklardan edinilen bilgiye göre, Steinmeier, dün akşam Gül’ü telefonla arayarak, kendisinden bu konuda yardım ve aracılık talebinde bulundu.
Kaynaklar, Gül’ün, Alman bakana cevaben, İngiliz ailenin olayla ilgili şikayette bulunduğuna dikkati çektiğini ve o şikayet geri çekilmediği sürece hukuken yapabilecekleri bir şey olmadığını, ancak ellerinden geleni yapmaya çalışacaklarını söylediğini bildirdi.
Manavgat’ta bir otelde tatil sırasında İngiliz genç kızına "cinsel tacizde bulunduğu" iddiasıyla nisan ayında tutuklanan ve geçen günlerde görülen davanın ilk duruşmasında tutukluluk halinin devamına karar verilmişti. Alman gencinin ikinci duruşması 6 Temmuzda yapılacak.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious