Almanya itiraf etti: Türkiye'ye vermedik

Almanya itiraf etti: Türkiye'ye vermedik.27061
  • Giriş : 29.11.2016 / 15:45:00

Almanya'dan mülteci anlaşması ile ilgili çarpıcı bir itiraf geldi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Avrupa Birliği'nden Türkiye'ye mülteci anlaşması için taahhüt edilen maddi yardımın gelmemesi üzerine Almanya'dan bir açıklama geldi.

Avrupa Birliği'nin Türkiye'ye taahhüt ettiği yardımı derhal aktarması gerektiğini vurgulayan Almanya Ekonomik İşbirliği ve Kalkınma Bakanı Gerd Müller, Türkiye'nin mülteciler konusunda yalnız bırakılmaması gerektiğini belirtti.

Almanya Ekonomik İşbirliği ve Kalkınma Bakanı Gerd Müller, Avrupa Birliği'nden Türkiye'ye taahhüt edilen maddi yardımı bir an önce aktarmasını istedi. Müller; "Türkiye'de barınan Suriyeli mülteciler için Avrupa Birliği'nin taahhüt ettiği 3 milyar euronun 1 milyar eurosu dahi henüz Türkiye'ye ulaşmamıştır” diye konuştu. AB Komisyonu'nun açıklamasına göre Türkiye'ye Ekim sonu itibariyle yapılan toplam yardım miktarı 677 milyon euro.

“TÜRKİYE YALNIZ BIRAKILMAMALI”

Deutsche Welle Türkçe’nin haberine göre; Almanya Ekonomik İşbirliği ve Kalkınma Bakanı Gerd Müller, Avrupa'nın aldığı önlemleri daha hızlı uygulaması ve daha iyi koordine etmesi gerektiğini belirtti. Türkiye'nin Suriyeli mültecilerle ilgili sorunların üstesinden gelme konusunda yalnız bırakılmaması gerektiğini vurguladı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*