Almanya Mesut'un kararını bekliyor

Almanya Mesut'un kararını bekliyor.8880
  • Giriş : 20.12.2008 / 16:51:00

Werder Bremen'de oynayan Mesut Özil'in, gelecekte Alman Milli Takımı'nda mı, yoksa TürkMilli Takımı'nda mı oynayacağı sorusu, Alman spor basınının gündeminde yer almaya devam ediyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Alman 1. Futbol Ligi (Bundesliga) takımlarından Werder Bremen'de ve Almanya 21 Yaş Altı Milli Takımı'nda oynayan Mesut Özil'in, gelecekte Alman (A) Milli Takımı'nda mı, yoksa Türk (A) Milli Takımı'nda mı oynayacağı sorusu, Alman spor basınının gündeminde yer almaya devam ediyor.

Bild gazetesi, ''Werder'li Özil, Türkiye'den yana mı karar verecek?'' başlığıyla verdiği bir haberde, Alman Futbol Federasyonu (DFB) Spor Müdürü Matthias Sammer'in, ''DFB'nin kapısı göçmen kökenli tüm oyuncular için de her zaman açıktır. Ancak biz hiç kimseyi Almanya adına oynamaya zorlayamayız'' şeklinde konuştuğunu belirtti.

Sammer, Almanya (A) Milli Takımı Teknik Direktörü Joachim Löw'ün Mesut ile irtibata geçmiş olmasının kendisi için güçlü bir sinyal olduğunu, ancak Alman milli formasını giyecek insanın da bu formayı taşımaktan gurur duyması gerektiğini söyledi.

Sammer, 21 Yaş Altı Milli Takım'da oynayan genç yeteneklere de DFB'nin gelenek ve değerlerini tanıtmaya çalıştıklarını ve gençlerden bu değerlerle kendilerini özdeşleştirmelerini beklediklerini kaydetti.

TFF Avrupa Ofisi Sorumlusu Hakan Eseroğlu'nun ise, ''Özil'in kendisini bir Alman gibi hissettiğini sanmıyorum'' şeklinde konuştuğu bildirildi.

Haberde ayrıca, Türk (A) Milli Takım Teknik Dirketörü Fatih Terim'in bir televizyonda yaptığı açıklamada, ''Mesut'un bizde oynamasını istiyoruz. Onun için çok çaba harcıyoruz, planlamalarımızda büyük rol oynuyor. Bizim adımıza oynaması için her türlü çabayı harcayacağız'' şeklinde konuştuğu belirtildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*