Almanya: "Neustadt yangını teknik arıza değil..."

Almanya:
  • Giriş : 04.03.2008 / 13:52:00
  • Güncelleme : 04.03.2008 / 14:03:11

Rheinpfalz Emniyet Müdürlüğü, yangının teknik bir arızadan kaynaklanmadığını açıkladı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Almanya'nın Ludwigshafen şehrinin güneyinde bulunan Neustadt kasabasında meydana gelen yangınla ilgili yazılı bir basın açıklaması yapan Frankenthal Başsavcılığı ve Rheinpfalz Emniyet Müdürlüğü, yangının teknik bir arızadan kaynaklanmadığını açıkladı.

Pazar gecesi, sığınmacıların kaldığı dört katlı bir binada meydana gelen yangından bir kişi yaşamını yitirmişti. Yangının çıktığı binada Rus, Gürcü, Yunan, Irak, Azeri, Afganistanlı yaklaşık 20 kadar mültecinin ikamet ettiği belirtilmişti. Basın açıklamasında yangının teknik bir arızadan kaynaklanmadı belirtildi. Aynı şekilde yangına sebebiyet verecek herhangi bir yanıcı maddeye rastlanmadığı kaydedilen açıklamada, kundaklama ihtimalinin ise araştırıldığı ifade edildi.

Yanan kişinin kimlik tespitinin henüz tamamlanmadığını belirten savcılık ve polis yetkilileri, "Yanan kişinin kaldığı yerde kimlik tespitine yarayacak belge bulunamadığını, tespit için İnterpol'den belge istendiği" bilgisine yer verdiler. İnterpol'den belge istenmesi yanan kişinin yabancı olduğu şeklindeki görüşlere ağırlık kazandırdı.

Öte yandan yananın cinsiyetinin erkek olduğu da basın açıklamasında yer aldı. Kimlik tespitinin zaman alacağı belirtilen açıklamada, ayrıca yangın nedeniyle 100 bin Euro tutarında hasar meydana geldiği bildirildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious