Almanya seçime geniş yer verdi

  • Giriş : 23.07.2007 / 08:40:00

Türkiye'deki genel seçimler Alman gazetelerinin İnternet sayfalarında geniş şekilde yer aldı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Der Spiegel dergisinin İnternet sayfasında "Erdoğan'ın iktidar partisi büyük zafer elde etti" başlığıyla verilen haberde, AK Parti'nin, oyların yaklaşık yüzde 50'sini aldığı belirtildi.

Focus dergisinin İnternet sayfasında, "Erdoğan seçimleri kazandı" başlığıyla verilen haberde, MHP'nin de yüzde 10'luk barajı aşarak meclise girdiğine işaret edildi.

Bild gazetesinin İnternet sayfasında, "Erdoğan ve muhafazakar partisizafer kazandı" başlığıyla verilen haberde, "AK Parti'nin, oyların yaklaşık yüzde 50'sini aldığı, CHP'nin yüzde 15, MHP'nin de yüzde 14
oranında" oy aldığı belirtildi.

Die Welt ve Berliner Morgenpost gazetelerinin İnternet sayfalarında da "Erdoğan gelecekte de tek başına yönetebilir" başlığıyla verilen aynı haberde, Erdoğan"ın, yeni mecliste de çoğunluğa sahip olacağına işaret edildi.

Frankfurter Allgemeine Zeitung gazetesinin İnternet sayfasında, Erdoğan'ın açık bir çoğunluk sağladığı belirtilerek, Frankfurter Rundschau gazetesinin İnternet sayfasında da AK Parti'nin büyük bir zafer sağladığı, ancak Cumhurbaşkanlığı mücadelesinin devam ettiğini ve başbakan Erdoğan'ın Cumhurbaşkanı adayı konusunda uzlaşmaya gitmesinin akıllıca olacağı görüşüne yer verildi.

Alman televizyon kanalları da Türkiye"deki seçimlerle ilgili haberlere yer verdi.

Alman özel televizyonu "n-tv" de Türkiye'deki seçimlerle ilgili bir haberinde, Türkiye'deki farklı görüşlere yer vererek, "Eski Başbakan herhalde yeni Başbakan da olacak. Önemli olan Türk Silahlı
Kuvvetleri'nin tepkisi" şeklinde bir ifade kullandı.

Özel "N24" televizyon kanalı da, Türkiye'deki seçimleri, "Erdoğan yeniden başardı" sözleriyle izleyicilere aktardı. Haberde, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın büyük farkla seçimleri kazandığı ve bu nedenle bir iktidar değişikliği olmayacağı da ifade edildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious