Skandal! Almanya yine iptal etti!

Skandal! Almanya yine iptal etti!.15779
  • Giriş : 06.03.2017 / 17:21:00
  • Güncelleme : 06.03.2017 / 17:23:26

Almanya, eski Bakan Taner Yıldız'ın konferansını iptal etti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ'ın toplantısının iptal edilmesi sonrası Türkiye ile Almanya'nın arasında ipler gerilmişti. Bu olayın etkisi geçmeden Almanya'dan bir şok haber daha geldi Eski Enerji Bakanı Taner Yıldız'ın da konferansının iptal edildiği öğrenildi.

Almanya'nın Hessen Eyaleti'ne bağlı Frankfurt yakınlarındaki Kelsterbach Kasabası Belediyesi'ne ait Conference & Event Center'de bugün saat 19.30'da gerçekleştirilecek olan konferans, salonun kira sözleşmesinin iptal edilmesiyle çıkmaza girdi. AK Parti Yurtdışı Seçim Koordinasyon Merkezi alternatif bir salon arayışı içerisinde olduğunu duyurdu.

Almanya'da Türk bakanların konuşacağı etkinliklerin iptal edilmesinin Ankara-Berlin ilişkilerinde yarattığı gerilimin ardından dün akşam ilk kez bir Türk bakan bu ülkede konuşma yapmıştı.

Köln'de AK Parti Yurtdışı Seçim Koordinasyon Merkezi tarafından düzenlenen etkinlikte konuşan Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, "Almanya'da bu dost vatanda, bu dost ülkede milyonlarca Türk vatandaşımız var. Burada AK Partimizin Yurtdışı Seçim Koordinasyon Merkezinin yaptığı çalışmalardan birini yapıyoruz. Hakkımız olan bir faaliyeti yerine getiriyoruz" dedi. Söz konusu etkinlik daha önce iki kez iptal edilmişti. Ayrıca Adalet Bakanı Bekir Bozdağ'ın, Almanya'nın Gaggenau kentinde konuşma yapacağı toplantı da Alman belediyesi tarafından iptal edilmiş ve bunun üzerine Bozdağ bu ülkeye gitmekten vazgeçmişti. Bozdağ, Almanya Adalet Bakanı Heiko Maas ile yapacağı görüşmeyi de iptal etmişti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*