Almanya'da 'Anti-İslam' partisi kuruluyor

  • Giriş : 26.03.2007 / 00:00:00

Almanya'da yazar Udo Ulfkotte'nin, 2008 yılında Hamburg kentinde yapılacak eyalet meclisi seçimlerine, yeni kuracağı İslam karşıtı “Anti-İslam” partisiyle katılacağı bildirildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Alman Die Welt gazetesinin internet sitesinde yer alan haberde, Ulfkotte'nin Hamburg'ta eski aşırı muhafazakar Schill Partisi mensubu eyalet İçişleri Bakanı Dirk Nockermann'ın kurduğu Merkez Partisiyle birleşme çalışmaları için görüşeceği belirtildi.

Ulfkotte, amaçlarının Almanya'yı İslamiyet baskısından kurtarmak olduğunu savunarak, ülke çapında etkin olmak istediklerini kaydetti.

Altona semtinin Belediye Meclisi Üyesi Filiz Demirel ise konuyla ilgili açıklamasında, kurulması düşünülen partinin, halkı tümüyle ayrımcılığa sürükleyeceğini belirterek, şunları söyledi:

“Anti-İslam partisi kurma düşüncesi sadece bu ülkede yaşayan göçmenlerin temel hakları olan din özgürlüğünü kısıtlamak değil, halkı göçmenlere karşı kışkırtmak, ayrımcılığa sürüklemektir. Bir terör uzmanı olarak Müslümanlığı ve terörü aynı kefeye koymak ve bu ülkede yaşayan Müslümanları Almanya için tehlike olarak göstermek, sadece çok büyük bir yanlış değil, anayasaya da aykırıdır.”

Hamburg'un liberal ve çok kültürlü bir kent olduğunu vurgulayan Demirel, şunları kaydetti:

“İnsanların din özgürlüklerinin kısıtlandığı, farklı düşünenlerin yok edildiği yılları Almanya çok geride bıraktı. Bugün ihtiyacımız olan şey, tarihi hortlatmak değil, herkesin eşit şartlarda, hoşgörü ve saygı çerçevesi içinde yaşadığı bir Almanya'dır. Udo Ulfkotte de, Schill gibi Hamburg'un yakın tarihinde hak ettiği cevabı halktan alacaktır. Hamburgluların Schill yönetiminden dersini aldığına inanıyor ve bu tür kışkırtıcı ve ayrımcı politikalara kulak vermeyeceğini düşünüyorum.”

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious