Almanya'da bayrak skandalı

Almanya'da bayrak skandalı.9423
  • Giriş : 23.06.2008 / 19:54:00
  • Güncelleme : 23.06.2008 / 19:10:48

Almanya-Türkiye maçını konu ederken büyük bir hataya imza attı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Almanya'nın prestijli kanallarından ARD, “Euro 2008" haberlerinde Almanya-Türkiye maçını konu ederken büyük bir hataya imza attı

Almanya'nın prestijli kanallarından ARD, “Euro 2008" ile ilgili haberlerde oynanacak Almanya-Türkiye maçını konu ederken fonda Alman bayrağının renklerini yanlış sırada gösterdi. Haberde renk dizilişi “Siyah-kırmızı-sarı" olması gereken Alman bayrağı, “kırmızı-siyah-sarı" olarak gösterildi. Devlet kanalının üstelik kendi ülkesinin bayrağını yanlış göstermesi ülkede büyük tepki çekti.

Almanya'nın resmi devlet kanalının bayrak konusunda pek hassas olmadığını gözler önüne serilirken, Bild gazetesi olayın utanç verici olduğu dile getirdi. Olay Cumartesi günü akşam saat 21.55'de yayınlanan ve günün gelişmelerinin verildiği haberlerde meydana geldi. 1,4 milyon kişinin izlediği haber programını sunan Tom Buhrow (49), Almanya ile Türkiye arasında çarşamba günü oynanacak maçla ilgili bilgi veriyordu. Tam işte bu arada arka fonda kalp yapılmış bir topun önünde iki ülkenin bayrakları yer aldı. Sol tarafta ay-yıldızlı Türk bayrağı, yanında ise renk sıralanışı yanlış olan Alman bayrağı görüldü. ARD yetkilileri, bayrağın renk dizilişindeki hatanın grafiği hazırlayan kişiden kaynaklandığı açıkladı. Öte yandan ARD'nin internet sayfasında da yer alan haberde ise hata hemen giderilerek, arka fondaki bayrak skandalı düzeltildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious