Almanya'da bir camiye saldırı düzenlendi

Almanya'da bir camiye saldırı düzenlendi.10209
  • Giriş : 07.03.2008 / 14:45:00

Almanya'nın Hamburg kentine 65 kilometre uzaklıkta bulunan Neumünster kentindeki Fatih Camisine dün gece saldırı düzenlendi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Görgü tanıklarına göre kimliği henüz belirlenemeyen bir kişi, tuğlayla caminin penceresini kırdı ve yabancı düşmanı sloganlar attıktan sonra aynı cadde üzerinde bulunan Neonazilerin buluştuğu “Titanic” adlı lokale girdi.

Cami yakınlarındaki bir büfede çalışan Tufan Kaya, A.A muhabirine yaptığı açıklamada, şunları söyledi:

“Olay, dün gece yarısına doğru oldu. Babamla birlikte camiye bağlı büfeyi işletiyoruz. Dükkanı yeni kapatmıştım ki, orta yaşlarda bir Almanın camiye doğru yaklaştığını gördüm. Elinde tuğla parçasıyla bir saldırıda bulunacağını düşünemedim hiç. Sonra tuğlayı camiye doğru fırlattığını gördüm. O anda müdahale edemedim. Bu kişinin, slogan attıktan sonra caminin hemen karşısında bulunan Titanic adlı lokale girdiğini gördüm. O lokal de Neonazilerin uğrak yeri” dedi.

Olay yerine gelen Neumünster kenti emniyet görevlilerinin tuğlayı delil olarak aldıklarını belirten Kaya, olayla ilgili soruşturmanın sürdürüldüğünü öğrendiğini kaydetti.

Fatih Camisinde din görevlisi olarak çalışan Muammer Muslu da, “Titanic” adlı lokalin kapatılması için ilgili birimlere iki kez dilekçe verdiklerini, ancak bugüne kadar buranın kapatılması yönünde herhangi bir işlem yapılmadığını söyledi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious