Almanya'da biz de olmalıydık

  • Giriş : 11.06.2006 / 00:00:00

Milli Takımlar eski Teknik Direktörü Şenol Güneş, Türkiye'nin Almanya'ya gidememesi ile büyük bir fırsatın kaçırıldığını vurguladı: "Türkiye, Almanya'da mutlaka olmalıydı. Çünkü taraftar açısından ikinci evsahibi ülke bizdik'' dedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Belçika'daki Trabzonlular Gecesi'ne katılan Güneş burada yaptığı konuşmada, Güney Kore ve Japonya'da yaşadıkları heyecanı ve güzel sonucu Almanya'da yaşayamadıkları için çok üzüldüğünü belirterek, ''Çünkü bir Dünya Kupası'nın ne kadar önemli olduğunu bileceklerden biri benim, ama bunları da yaşayacağız, öğreneceğiz, dersler çıkaracağız. Daha iyi sonuçlar almamız için herkesin katkısı olması lazım. Almanya'da, Türkiye'nin muhakkak olması gerekiyordu. Taraftar açısından zaten ikinci ülke Türkiye'ydi. Türkiye katılsaydı, Dünya Kupası'nda iyi bir yere gelirdi'' diye konuştu.

Şenol Güneş, milli takımın geleceğini çok iyi gördüğünü ifade ederek, şöyle devam etti:

''Fatih Terim çok iyi bir teknik direktör. Ama sabırlı olmamız lazım. Türkiye ilerde yeniden adını duyuracak. Federasyon yönetimi iyi bir yönetim, ancak kurumsal kimlik oturmadı. Bunu geliştirmeliyiz. Eğer halen Türkiye'de UEFA kriterleri konuşuluyorsa, sıkıntı var demektir. Bu sıkıntıyı bir an önce ortadan kaldırmamız gerekir.''

- ''DÜNYA KUPASI'NDA SÜRPRİZ OLABİLİR'' -

Brezilya'nın herkes tarafından favori gösterildiğini vurgulayan Güneş, ''6. kez kupayı almak istiyorlar. Brezilya hata yaparsa, iş değişir. Hata yapma ihtimali de büyük. Bu Dünya Kupası'nda büyük bir sürpriz olabilir. Örneğin İsveç-Trinidad ve Tobago maçı gibi. Ufacık bir millet, dev Futbol ülkesiyle berabere kaldı'' dedi.

- TÜRKİYE'DE ÇALIŞMAK İSTEMİYOR -

''Şu an Türkiye de yeni bir takım çalıştırmaya hazır değilim'' diyen Güneş, umutlarının kırıldığını söyledi. Teknik direktör Şenol Güneş, daha çok şey yapmak istediğini belirterek, ''Aslında teklifler var. Yurtdışından da teklifler var. Dışarıdan gelen teklifleri değerlendiriyorum. Uygun görürsem yurtdışındaki bir kulüple anlaşabilirim'' diye konuştu.

Öte yandan, Belçika'da bulunan Güneş, buradan Almanya'ya geçerek, Dünya Kupası'nın Türkiye'deki yayıncı kuruluşu Kanal 1 televizyonuna maçlarda yorum yapacak.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious