Almanya'da duvara yazılan bir yazı gurbetçileri çıldırttı

Almanya'da duvara yazılan bir yazı gurbetçileri çıldırttı.18367
  • Giriş : 06.02.2008 / 01:12:00
  • Güncelleme : 05.02.2008 / 23:27:39

Yanan evin yanındaki duvara "Pis Türkler, sizi gebertmek lazım" diye yazılması gerginliğe yol açtı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Almanya'da 9 Türk vatandaşının hayatını kaybettiği yangının kundaklama sonucu çıktığı iddiaları tartışılırken, bu sefer de yanan evin yakınlarındaki bir duvara "Pis Türkler, sizi gebertmek lazım" diye yazılması ortalığı karıştırdı.

Almanya'nın Ludwigshafen kentinde 2 gün önce meydana gelen yangınla ilgili yankılar devam ederken, bugün de Nazi olduğu tahmin edilen 2 gencin, yangının olduğu yere yakın bir bölgedeki duvara, "Pis Türkler, sizi gebertmek lazım" diye yazmaları ortalığın gerilmesine sebep oldu.

Bir Türk olayı polise ihbar ederken, olay, çevredeki gurbetçiler tarafından büyük bir tepki ile karşılandı. Kısa süre sonra olay yerine gelen polis, ortalığın daha fazla gerilmemesi için yazıyı silerken, görgü tanığı Türk vatandaşının verdiği bilgiler üzerine geniş çaplı arama başlatıldı.

Alman Polisi'nin ilk etapta kendisini fazla ciddiye almadığını, ancak Türk basınının ilgilenmesi üzerine bir anda ilgi gördüğünü ifade eden görgü tanığı Ali Ordu, üzerine düşen görevi yerine getirerek, bunu yapanları cezalandırmak için her türlü bilgiyi vereceğini ifade etti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious